Poslední předolympijské závody vyhráli v Cortině Moioliová a Noerl. Houser vypadl v osmifinále

Snowboardcrossař Radek Houser vybojoval v závodu Světového poháru v Cortině d'Ampezzo první body v sezoně. V italském zimním středisku se v kvalifikaci blýskl desátým místem, ve vyřazovacích jízdách pod umělým osvětlením pak ale vypadl po kolizi v závěru hned v osmifinále a obsadil 26. příčku. Druhý český reprezentant Matouš Koudelka skončil v kvalifikaci na 51. místě.

Finálová jízda ve snowboardcrossu žen
zdroj: Reuters autor: MIKE BLAKE

Z vítězství se v generálce na olympijské hry v Pekingu radoval Němec Martin Nörl, jenž vede i průběžné hodnocení seriálu. Mezi ženami se na obhajobu zlata z Pchjongčchangu vítězně naladila Italka Michela Moioliová.

Z nadějně rozjeté jízdy Radek Houser nakonec nepostoupil

SP ve snowboardcrossu v Cortině d'Ampezzo (Itálie):

Muži: 1. Nörl (Něm.), 2. Hämmerle (Rak.), 3. Bolton (Austr.), 4. Sommariva (It.), ...26. Houser, 51. Koudelka (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 9 závodů): 1. Nörl 386, 2. Hämmerle 366, 3. Dusek (Rak.) 284, ...51. Kubičík (ČR) 8, 54. Houser 5.

Ženy: 1. Moioliová (It.), 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Bankesová (Brit.), 4. Zerkholdová (Rak.).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 9 závodů): 1. Bankesová 469, 2. Trespeuchová 390, 3. Moioliová 376, ...10. Samková 145, 32. Hopjáková (obě ČR) 30.