Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín EURO 2024

Parádní návrat na prkno. Ledecká dojela druhá v obřím slalomu v Rogle

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká vstoupila ve parádním stylu do prvního závodu po bezmála roční pauze. Ve slovinském středisku Rogla, kde se vrátila po vleklé léčbě klíční kosti zlomené v létě 2022, vyhrála na snowboardu kvalifikaci paralelního obřího slalomu Světového poháru, ve velkém finále nakonec skončila druhá, když prohrála o pět setin s Rakušankou Sabine Schöffmannovou.

Ledecká na poslední chvíli vstoupila do sezony, o kterou ji téměř připravila letní zlomenina klíční kosti. Po dvou operacích a dlouhé rekonvalescenci závodila bezmála po roce.

Teprve začátkem února lékaři povolili Ledecké začít trénovat na sněhu, ale vynucená dlouhá pauza dnes nebyla na české zimní "obojživelnici" znát. O půl sekundy vyhrála kvalifikaci a na cestě do finále měla problémy jen ve čtvrtfinále, v němž po chybě v závěru porazila pouze o 22 setin Rakušanku Ramonu Theresii Hofmeisterovou.

V semifinále Ledecká deklasovala Italku Lucii Dalmassovou bezmála o dvě a půl sekundy. Ve finále ale její spanilá jízda skončila. Sedmadvacetiletá Češka si zvolila rychlejší modrou dráhu a na prvním mezičase vedla, ale Schöffmannová pak riskantní jízdou zaútočila a připravila Ledeckou o šestý triumf v Rogle.

Narušila tak Ledecké sen o vítězném comebacku. "Představovala jsem si něco jinak. Představovala jsem si, že tu poslední jízdu vyhraju," přiznala Ledecká. Očekávala ale, že soupeřky budou kvalitní a vyrovnané.

"Všechny holky v té šestnáctce jezdí výborně, a jakmile se dostanou do těch heatů, tak potom není radno nikoho podcenit. Snažila jsem se jet vždycky nejlíp, jak jsem uměla. Myslím si, že všechny ty holky jsou rychlé. Já jsem na ně snad připravená a budu, doufám, i líp," dodala.

Olympijská šampionka v této disciplíně z let 2018 a 2022 Ledecká se ještě chystá na sobotní závěrečný individuální závod SP v Berchtesgadenu, kde se pojede paralelní slalom.

Závod mužů v Rogle vyhrál Ital Roland Fischnaller. Na stupně vítězů ho doprovodili krajané Mirko Felicetti a Edwin Coratti. Ledecká jako jediná z českého snowboardového týmu uspěla v kvalifikaci. Zuzana Maděrová, Klára Šonková a Adam Počinek do vyřazovacích jízd nepostoupili.

SP ve snowboardingu v Rogle (Slovinsko) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Fischnaller, 2. Felicetti, 3. Coratti (všichni It.), 4. I Sang-ho (Korea), ...v kvalifikaci 41. Počinek (ČR).

Konečné pořadí obřího slalomu (po 6 závodech): 1. Fischnaller 344, 2. Prommegger (Rak.) 336, 3. Kwiatkowski (Pol.) 334.

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 10 z 11 závodů): 1. Bormolini (It.) 452, 2. Payer (Rak.) 433, 3. Prommegger (Rak.) 433.

Ženy: 1. Schöffmannová (Rak.), 2. Ledecká (ČR), 3. Mikiová (Jap.), 4. Dalmassová (It.), ...v kvalifikaci 33. Šonková, 42. Maděrová (obě ČR).

Konečné pořadí obřího slalomu (po 6 závodech): 1. Hofmeisterová (Něm.) 359, 2. Schöffmannová 261, 3. Jennyová (Švýc.), ...19. Maděrová 91, 20. Ledecká 80, 37. Šonková 10.

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 10 z 11 závodů): 1. Zoggová (Švýc.) 559, 2. Hofmeisterová 504, 3. Schöffmannová 499, ...18. Maděrová 161, 25. Ledecká 80, 42. Šonková 10, 51. Keclíková (ČR) 3.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články