58. Rally Šumava Klatovy

Pančochová nepostoupila ve Špindlu do finále

Špindlerův Mlýn - Snowboardistka Šárka Pančochová nepostoupila na světovém poháru ve slopestylu ve Špindlerově Mlýně do odpoledního finále. V semifinále obsadila česká jezdkyně na trati ve Svatém Petru po chybách v U-rampě čtvrté místo a skončí osmá.

Šárka Pančochová
zdroj: Isifa

Závod vyhrála Finka Enni Rukajärviová, která byla nejlepší už v kvalifikaci. Norka Kjersti Buaasová se díky třetímu místu dostala po dvou slopestylech do vedení v SP. Pančochová je na pátém místě. Mezi muži vyhrál lídr sezony Nor Torstein Horgmo před krajanem Staalem Sandbechem.

Pančochová udělala v semifinále ve slopestylu, v kterém snowboardisté absolvují různé skoky a překážky, chyby v U-rampě v obou semifinálových jízdách, přičemž do výsledků se počítá ta lepší. V první jízdě dostala při jednom ze skoků bodové srážky, protože se dotkla hrany. V druhém kole v rampě spadla. Pančochové se do hodnocení počítalo 70,75 bodu a k postupu jí chybělo deset bodů.

Šárka Pančochová: "Trošku na mě byl tlak. Snažila jsem se na to moc nemyslet, ale v poslední jízdě to na mě přišlo. Někdy to vyjde a někdy ne, ale je to dobré, protože vím, že na to mám. Potřebuji triky víc najezdit."

"První jízda nebyla tak čistá, jak jsem si představovala. Byla bych ráda, kdybych se dostala do finále, ale nic se nenadělá. Ale je to super, závodit v české atmosféře, lidi byli super," řekla Pančochová.

Další čeští snowboardisté skončili už v kvalifikaci. Z domácích mužů unikl postup do semifinále o tři místa Janu Nečasovi, který celkově skončil na 41. příčce.

Světový pohár ve snowboardingu ve Špindlerově Mlýně - slopestyle

Muži: 1. Horgmo 95,00 b., 2. Sandbech (oba Nor.) 92,75, 3. Thorgren (Švéd.) 90,00, 4. Toutant (Kan.) 86,75, 5. Kotsenburg 84,50, 6. Beauchemin (oba USA) 82,00, ...41. Nečas, 64. Novák, 79. Horák, 88. Pajer, 93. Mikyska, 104. Porkert (všichni ČR) nepostoupili z kvalifikace.

Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Horgmo 1220, 2. Tonteri (Fin.) 1040, 3. Sandbech a Guldemond (USA) oba 1000, ...32. Horák 96, 53. Nečas 34, 101. Novák 11, 105. Mikyska 10.

Ženy: 1. Rukajärviová (Fin.) 89,75, 2. Candrianová (Švýc.) 81,50, 3. Buaasová 79,75, 4. Norendalová (obě Nor.) 74,75, 5. Gotliebová (N. Zél.) 73,25, 6. Jonesová (Brit.) 72,25, ...8. Pančochová vyřazena v semifinále, 33. Vojáčková, 39. Zábranská, 47. Augustová (všechny ČR) nepostoupily z kvalifikace.

Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Buaasová 1400, 2. Rukajärviová a Andersonová (USA) obě 1000, ....5. Pančochová 720.