Slovensko - Česko

Indráčková v Hinterzartenu opět bodovala, druhý závod vyhrála Strömová

Norka Anna Odine Strömová zvítězila ve druhém závodě SP ve skocích na lyžích žen v Hinterzartenu před Slovinkou Emou Klinecovou a Rakušankou Evou Pinkelnigovou. Strömová vedla už po dlouhém úvodním pokusu 112,5 metrů. V tom druhém doskočila na 103,5 metrů, což jí v bodovém součtu stačilo na výhru o 5,2 bodu. Karolína Indráčková znovu bodovala, když skončila na 25. místě.

Indráčková navázala na sobotní bodovanou 20. příčku, na které dosáhla v letošní sezoně jako první česá reprezentantka, místem pětadvacátým. Starší ze sester Indráčkových figurovala po prvním kole se skokem dlouhým 93 metrů na 28. místě. Ve finále zapsala o metr méně, v celkovém pořadí se ale o tři příčky posunula.

Strömová uhájila vedení z prvního kola před Slovinkou Emou Klinecovou, která skončila stejně jako v sobotu druhá. Třetí příčku obsadila vedoucí žena průběžného hodnocení seriálu Eva Pinkelnigová z Rakouska.

SP žen ve skocích na lyžích v Hinterzartenu (Německo):

1. Strömová (Nor.) 254,7 b. (112,5+103,5 m), 2. Klinecová (Slovin.) 249,5 (102+107,5), 3. Pinkelnigová (Rak.) 244,7 (107,5+103,5), ...25. K. Indráčková (ČR) 185,9 (93+92).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 26 závodů): 1. Pinkelnigová 1096, 2. Althausová (Něm.) 871, 3. Strömová 773, ...42. K. Indráčková 17.