Diamantová liga 2024

Portykovi nevyšel skok a odstoupil. Čeští sdruženáři v Lillehammeru nebodovali

Po výborném vstupu do Světového poháru v podobě čtvrtého místa přišlo zklamání. Sdruženář Tomáš Portyk v pokračování v Lillehammeru nenastoupil po nevydařeném skoku do běžecké části. Vyhrál Nor Jarl Magnus Riiber, který se tak ujal vedení v seriálu.

Sdruženář Tomáš Portyk
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Sammy Minkoff

Nejlepší sdruženář uplynulého týdne podle Mezinárodní lyžařské federace Portyk skočil v náročných podmínkách pouze 81,5 metru a na vedoucího Rakušana Franze-Josefa Rehrla ztrácel na 52. místě téměř dvě a půl minuty.

Do stopy se nakonec stejně jako dvojnásobný olympijský vítěz Němec Johannes Rydzek či další Čech Jan Vytrval vůbec nevydal. Nejlepším z Čechů tak byl Ondřej Pažout, který po běhu klesl o 20 míst na 41. příčku. Lukáš Daněk doběhl 46.

Rehrl, jenž na trať vybíhal s téměř půlminutovým náskokem, se dlouho držel v čele. Krátce před cílem se přes něj přehnali Riiber a Němec Eric Frenzel. V těsném finiši byl úspěšnější Nor a slavil druhý triumf v seriálu, první po téměř třech letech. Před týdnem v Ruce doběhl druhý za Rakušanem Mariem Seidlem, jenž tentokrát obsadil páté místo.

Závod SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko):

1. Riiber (Nor.) 12:45,7, 2. Frenzel (Něm.) -0,1, 3. Rehrl (Rak.) -5,7, 4. Björnstad (Nor.) -13,0, 5. Seidl (Rak.) -21,3, 6. Andersen -28,9, 7. Schmid (oba Nor.) -29,9, 8. Jamamoto (Jap.) -35,4, 9. Oftebro (Nor.) -36,2, 10. Greiderer (Rak.) -38,8, ...41. Pažout -2:10,3, 46. Daněk -2:25,3, Portyk, Vytrval (všichni ČR) oba nenastoupili do běhu.

Průběžné pořadí (po 2 z 21 závodů): 1. Riiber 180, 2. Seidl 145, 3. Frenzel 92, 4. Rehrl 68, 5. Schmid 65, 6. Rydzek (Něm.) 60, ...11. Portyk 50.