Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR v 10 tancích

Gruber uhájil vedení po skoku, Dvořák skončil sedmnáctý

Falun – Závod sdruženářů se skokem na velkém můstku vyhrál Rakušan Bernhard Gruber, který dokázal v běžecké trati dlouhé 10 km uhájit vedení po úvodní části. Nejlepší z českých sdruženářů byl sedmnáctý Miroslav Dvořák. Junior Tomáš Portyk z jedenáctého místa klesl v běhu na 30. příčku. Druhý skončil Francouz Francois Braud, třetí Němec Johannes Rydzek, jenž navázal na zlato z úvodního individuálního klání.

Bernhard Gruber
zdroj: ČTK/SCANPIX SWEDEN

Dvořák na můstku vybojoval výkonem 125 metrů 22. místo a do běžecké stopy se vydal s mankem 1:01 minuty na Grubera. Na trati z něj ubral třináct sekund a konečným výsledkem vylepšil 30. místo z pátečního závodu.

"V tuhle chvíli je to spíš zklamání. Co jsem předváděl začátkem sezony, tak jsem chtěl do deseti, ale nakonec asi můžu být momentálně rád, co jsem tady předvedl," zhodnotil sedmadvacetiletý Dvořák své individuální výkony na MS.

Portyk skočil o metr dál než Dvořák, v běhu ale na nejlepší nestačil. Na startu měl ztrátu na první místo 38 sekund, v cíli jej od vítěze dělily více než dvě minuty. "Skok se mi povedl, ale už jsem na to v běhu neměl. Objel jsem skoro všechny svěťáky, teďka to na mě bohužel padlo a už nemám vůbec sílu," řekl vyčerpaný Portyk. Petr Kutal doběhl 39. a Lukáš Rypl o šest míst za ním.

Dvaatřicetiletý Gruber, olympijský vítěz z týmové soutěže z Vancouveru 2010, se ve Falunu postaral o první titul pro Rakousko a získal první zlato v individuální soutěži na velké akci. Nečekaného stříbrného medailistu Brauda porazil o 12 sekund.

Rydzek ve spurtu o bronz předčil o dvě desetiny Nora Magnuse Moana a získal na šampionátu už třetí medaili. Vedle titulu z pátečního závodu byl také v neděli členem vítězného družstva. Jeho krajan a velký favorit Erik Frenzel skončil při obhajobě titulu desátý.

Výsledky severské kombinace

1. Gruber (Rak.) 22:45,8, 2. Braud (Fr.) -11,9, 3. Rydzek -14,9, 4. Moan (Nor.) -15,1, 5. Fletcher (USA) -23,4, 6. Lamy Chappuis (Fr.) -27,0, 7. A. Watabe (Jap.) -30,3, 8. Lacroix (Fr.) -30,9, 9. Edelmann a Frenzel (oba Něm.) oba -31,5, ...17. Dvořák -48,1, 30. Portyk -2:01,5, 39. Kutal -3:27,1, 45. Rypl (všichni ČR) -4:47,3.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy