Úvodní prolog seriálu Ski Classics ovládl v závěrečném sprintu rychlík Persson

Start seriálu dálkových běhů Ski Classics na domácí trati vyhrál Švéd Emil Persson. Prolog na akci Orsa Grönklitt, který byl vyměřen na 33 kilometrů, ovládl s přehledem v závěrečném spurtu. Nejlepším českým běžcem byl Jan Šrail na 23. místě. V ženském závodě slavila Norka Astrid Öyre Slindová. Pátá doběhla její slavná krajanka Marit Björgenová, nejúspěšnější účastnice zimních olympijských her v historii.

Suverénní závěrečný spurt Perssona

Slindová vyhrála ve Ski Classics šestý závod a první od La Diagonely v lednu 2020. Se ztrátou půl minuty doběhla druhá Švédka Britta Johanssonová Norgrenová. Naopak její krajan Persson byl v cíli jen o čtyři desetiny před Ermilem Vokujevem z Ruska. Šrail, člen týmu Vltava Fund, na vítězného Perssona ztratil 52 sekund. Fabián Štoček obsadil 36. místo hned před Stanislavem Řezáčem. Tereza Hujerová byla třicátá.

Tradiční podnik seriálu Jizerská padesátka má termín 13. února.