Dohráno MOL Cup

Tassasen Criterium ovládli domácí Švédové, Smutnou zastavila křeč v ruce

Po sobotním Välädalsrennetu pokračoval ve Švédsku seriál Visma Ski Classics závodem Tassasen Criterium, který vyhráli domácí favorité Lina Korsgrenová a Emil Persson. Českou reprezentantku Kateřinu Smutnou zastavila křeč v ruce a do cíle tentokrát nedojela, Stanislav Řezáč obsadil v mužské kategorii 37. místo.

Smutná vzdala zhruba v polovině závodu. "Na 25. kilometru mě chytla při stromečku křeč do pravé ruky a s tím se prostě nedalo nic dělat. Musela jsem to protáhnout, a když jsem jela dál, přišla znovu. Být to někde dál na trati, tak bych závod dojela, ale zbývala ještě polovina, a to nešlo," uvedla v tiskové zprávě svého týmu eD system Bauer.

Korsgrenová vybojovala pátý triumf ze sedmi závodů v této sezoně Ski Classics, Persson má na svém kontě o jeden méně.

Dramatický finiš mužského závodu Tassasen Criterium

Smutná v předchozích šesti závodech skončila nejlépe třetí na Jizerské padesátce, třikrát byla pátá, jednou šestá a jedenáctá. Seriál završí již v sobotu nejdelší závod na 100 km Aarefjällsloppet. Původní dubnové Reistadlopet a Ylläs-Levi byly kvůli situaci s covidem-19 zrušeny.