TCL V Repre

Havlíčkovou na MS juniorů dělilo na pětce od bronzu 11 sekund, skončila sedmá

Sedmou příčku obsadila na mistrovství světa juniorů v německém Oberewiesenthalu v závodě na 5 kilometrů klasicky běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková. Pro devatenáctiletou závodnici jde o třetí nejlepší výsledek na šampionátu v kariéře.

Barbora Havlíčková
zdroj: ČTK autor: Svoboda Jaroslav

Havlíčková startovala s číslem 86 mezi posledními ve skupině, v níž startovaly i největší favoritky na medaile. Česká naděje ve složitých sněhových podmínkách, kdy část trati byla na prudkém slunci a jiná zase ve stínu, začala pomaleji a na prvním mezičasu ani nebyla v první desítce.

Postupně však dokázala tempo zrychlit a v cíli zaznamenala sedmý nejlepší čas. Vyhrála Norka Fossesholmová. Havlíčkové k bronzu chybělo 11 sekund.

"Je to pro mě obrovský impuls do budoucna a potvrzení, že to, co děláme, děláme dobře. Viděla jsem ale i rezervy, což je rovněž důležité. Určitě se těším, až budu bojovat dál, a snad to někdy bude i o trochu vyšší příčky," řekla Havlíčková.