Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Dopingová hříšnice i mnohonásobná olympijská vítězka Johaugová uzavírá kariéru

Na nedávné olympiádě v Pekingu získala tři zlaté medaile. Nyní jedna velká sportovní kariéra končí. Norská hvězda Therese Johaugová po sezoně odchází ze světa špičkového běžeckého lyžování.

"Ještě je přede mnou pár závodů, ale už přišel čas se zaměřit na život mimo profesionální sport," uvedla Johaugová. "Nechci, aby moje cesta skončila, ale jednou to přijít muselo," dodala.

Johaugová konec naznačila už během Her v Číně, kde se konečně dočkala vytoužené zlaté medaile v individuálním závodě. V Pekingu ovládla skiatlon, závod na 10 km klasicky a třicítku volnou technikou.

Právě v závodě na 30 km se v sobotu při Světovém poháru na Holmenkollenu rozloučí s norskými fanoušky. "Z mnoha důvodů cítím, že až se postavím na start, kruh se uzavře," uvedla Johaugová.

Během kariéry získala čtrnáct titulů mistryně světa a třikrát ovládla celkové hodnocení Světového poháru. Na kontě má také olympijské zlato ze štafety z roku 2010, v Soči 2014 přidala bronz na třicítce a stříbro v závodě na 10 km.

O start na Hrách v roce 2018 ji připravil trest za doping. Její obhajoba, že se steroid clostebol dostal do jejího těla z krému, který jí na ošetření spálených rtů doporučil týmový lékař, tehdy neobstála.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články