Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Itálie

Supertěsný obří slalom v Sestriere. Dvě vítězky, Shiffrinová zaostala o setinu

Jeden závod, dvě vítězky. O triumf v obřím slalomu Světového poháru v Sestriere se podělily díky shodnému času Federica Brignoneová a Slovenka Petra Vlhová. Pouhou setinu sekundy za nimi byla třetí Američanka Mikaela Shiffrinová.

Petra Vlhová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Marco Trovati

Vyrovnanější byl dosud obří slalom jen v Söldenu v roce 2002, kdy se o vítězství podělilo trio Nicole Hospová z Rakouska, Slovinka Tina Mazeová a Norka Andrine Flemmenová. Tři vítězky mělo v roce 2006 také super-G v Hafjellu, kde shodný čas zajely Michaela Dorfmeisterová, Lindsey Vonnová ještě pod dívčím jménem Kildowová a Nadia Stygerová.

Brignoneová vyhrála obří slalom v sezoně po prosincovém Courchevelu podruhé a upevnila si první místo v průběžném pořadí disciplíny. Před obhájkyní malého glóbu Shiffrinovou vede o 61 bodů. "Bylo to hrozně těsné - tři závodnice v jedné setině. To je neuvěřitelné," radovala se devětadvacetiletá domácí favoritka, kterou na trati hnalo bouřlivé publikum.

Je nám líto, video expirovalo.
Obří slalom v Sestriere měl dvě vítězky Vlhovou a Brignoneovou

Vlhová dominovala v obřím slalomu počtvrté, naposledy se radovala loni v březnu ve Špindlerově Mlýně. Krátce předtím se v Aare stala mistryní světa. Brignoneová, která po úvodním kole vedla o 17 setin, si v této disciplíně připsala sedmý triumf v SP a celkově 13. v kariéře.

O výhru v obřím slalomu se Vlhová musela podělit už podruhé. Vloni v únoru v Mariboru se na nejvyšším stupínku sešla se svou velkou rivalkou Shiffrinovou. Američanka nyní ve čtvrtém závodě za sebou nedosáhla na vítězství, k ukončení série jí nepomohl ani nejrychlejší čas druhého kola.

"Ale to je lyžování a já už zažila spoustu závodů, ve kterých ta setinka hrála pro mne," uznala rodačka z Vailu, jež zatím marně vyhlíží 65. triumf v SP v kariéře. V celkovém pořadí SP však vede o 233 bodů před Vlhovou.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Sestriere (Itálie):

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy