Super-G v Kitzbühelu vyhrál domácí Kriechmayr, Feuz po dvou výhrách na Hahnenkammu nedokončil

Program závodního víkendu Světového poháru sjezdařů v Kitzbühelu uzavřelo odložené super-G. Na legendární sjezdovce Streif se mělo jet původně v neděli, kvůli nepříznivému sobotnímu počasí se ale super-G přesunulo na pondělí. První triumf v sezoně si připsal domácí Vincent Kriechmayr, vítěz obou letošních sjezdů na Hahnenkammu Švýcar Beat Feuz závod nedokončil.

zdroj: imago sportfotodienst autor: Eibner-Pressefoto/EXPA/Groder

Kriechmayr zvítězil o 12 setin sekundy před Švýcarem Marcem Odermattem. Výborné starty na Hahnenkammu má za sebou další Rakušan Matthias Mayer, který skončil třetí a navázal na druhé a třetí místo ze sjezdů.

"Dneska jsem si řekl 'nech to jet' a poslal jsem to dolů nekompromisně," řekl Kriechmayr, vicemistr světa v super-G, jeho nejlepší disciplíně.

V celkovém hodnocení v ní skončil v uplynulých čtyřech sezonách třikrát druhý a jednou třetí. Nyní se dostal do vedení. Pro pohárové vítězství si v superobřím slalomu dojel popáté.

Vítězná jízda Vincenta Kriechmayra v Kitzbühelu

Odermatt se na stupně vítězů v superobřím slalomu dostal podruhé v kariéře. "Dvanáct setin je skoro nic. Nebudu ale fňukat, je to skvělý," řekl.

Za druhé místo získal 80 bodů do boje o velký křišťálový glóbus a na 195 bodů stáhl náskok vedoucího Alexise Pinturaulta z Francie, který ale zajel také dobře a byl jedenáctý.

Sjezdařský Světový pohár pokračuje v kvapíkovém tempu. V úterý pojedou muži slalom ve Schladmingu a ženy obří slalom v Kronplatzu. Přímý přenos obřího slalomu žen sledujte od 10:20 a 13:20 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Kitzbühelu (Rakousko), muži - superobří slalom:

1. Kriechmayr (Rak.) 1:12,58, 2. Odermatt (Švýc.) -0,12, 3. Mayer (Rak.) -0,55, 4. Innerhofer (It.) -0,59, 5. Walder (Rak.) -0,70, 6. Crawford (Kan.) -1,11, 7. Babinsky (Rak.) -1,19, 8. Bailet (Fr.) -1,34, 9. Meillard (Švýc.) a Sander (Něm.) oba -1,41.

Průběžné pořadí super-G (po 4 ze 7 závodů): 1. Kriechmayr 241, 2. M. Caviezel (Švýc.) 225, 3. Kilde (Nor.) 172, 4. Mayer 160, 5. Odermatt 158, 6. Jansrud a Sejersted (oba Nor.) oba 140.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 37 závodů): 1. Pinturault (Fr.) 800, 2. Odermatt 607, 3. Kilde 560, 4. Schwarz (Rak.) 466, 5. Mayer 464, 6. Zubčič (Chorv.) 462.