Slalom ve Wengenu patřil Kristoffersenovi, Meillard vedení neudržel

Švýcarský lyžař Loic Meillard neudržel vedení po prvním kole slalomu Světového poháru ve Wengenu. Ve druhém kole ale nestačil o dvě desetiny vteřiny na druhého v pořadí po prvním kole Henrika Kristoffersena z Norska, pro něhož je to už třicáté vítězství ve Světovém poháru.

Dramatický závěr slalomu mužů ve Wengenu

Kristoffersen, bronzový medailista z mistrovství světa i olympiády, si dojel pro triumf šestým časem ve druhé části, kterou komplikovalo husté sněžení.

Osmadvacetiletý Kristoffersen vyhrál s náskokem dvou desetin před Meillardem, jenž tak stále čeká na premiérové vítězství ve slalomu ve Světovém poháru. Na druhém místě skončil švýcarský reprezentant potřetí.

Braathen na třetí příčce za vítězným krajanem zaostal o 49 setin a přišel o průběžné vedení v hodnocení slalomu. V čele ho s náskokem deseti bodů vystřídal právě Kristoffersen, který ve Wengenu ovládl slalomy už v ročnících 2015/16 a 2016/17.

"Na startu jsem slyšel, že Lucas má sekundu náskok, tak jsem to prostě pustil. V prostřední části sjezdovky jsem naštěstí jel chytře, potom už to bylo trochu o štěstí, ale i to je prostě lyžování," řekl Kristoffersen.

Norští lyžaři navíc díky němu ovládli všechny tři závody ve Wengenu, což se jim povedlo také v roce 2016. Páteční superobří slalom i sobotní sjezd vyhrál druhý muž průběžné klasifikace SP Aleksander Aamodt Kilde. Seriál vede Švýcar Marco Odermatt.

Jediný český zástupce na startu Filip Forejtek první kolo nedokončil.

SP ve sjezdovém lyžování ve Wengenu (Švýcarsko):

Muži - slalom: 1. Kristoffersen (Nor.) 1:51,18 (57,58+53,60), 2. Meillard (Švýc.) -0,20 (57,13+54,25), 3. Braathen (Nor.) -0,49 (57,61+54,06), 4. Strasser (Něm.) -1,49 (57,81+54,86), 5. McGrath (Nor.) -1,72 (58,17+54,73), 6. Noël (Fr.) -1,81 (58,99+54,00), ... Forejtek (ČR) nedokončil 1. kolo.

Průběžné pořadí slalomu (po 5 z 10 závodů): 1. Kristoffersen 320, 2. Braathen 310, 3. Feller (Rak.) 241, 4. Yule (Švýc.) 234, 5. Meillard 222, 6. Strasser 190.

Průběžné pořadí SP (po 19 z 38 závodů): 1. Odermatt (Švýc.) 1186, 2. Kilde (Nor.) 846, 3. Kristoffersen 665, 4. Kriechmayr (Rak.) 532, 5. Braathen 525, 6. Meillard 507.