MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Sjezdu v Bormiu opět vládl Paris, ten také vede Světový pohár

Italský sjezdař Dominik Paris potěšil své krajany v Bormiu, kde byl nejrychlejší ve sjezdu Světového poháru. Paris tak zopakoval páteční výhru na stejném místě a po pátém triumfu na Stelviu se dostal do vedení v průběžném pořadí Světového poháru.

Dominik Paris
zdroj: ČTK/AP autor: Gabriele Facciotti

Paris v pátek zvítězil na zkrácené trati v závodě, který byl náhradou za zrušený předvánoční sjezd ve Val Gardeně. Nyní vyhrál i v klasickém závodě a v Bormiu v součtu se superobřím slalomem vyhrál už pošesté. "Dneska to nebylo tak čisté jako včera, v dolní části mi foukal docela protivítr," uvedl Paris.

"Vedení ve Světovém poháru pro mě nic neznamená, počítat se bude až v březnu. Teď si dám krátkou pauzu a pokračuje se ve Wengenu," dodal k dalšímu sjezdu, který se ve Švýcarsku pojede v polovině ledna.

Největší favorit Paris dlouho vedl před Švýcarem Beatem Feuzem, jenž byl i se zlomenou záprstní kůstkou na ruce druhý v pátek. S číslem 25 se však mezi ně nečekaně vklínil Feuzův krajan Urs Kryenbühl, který na Parise ztratil jen osm setin sekundy a zajel nejlepší výsledek kariéry. Maximem pětadvacetiletého outsidera bylo páteční třinácté místo. "Už včera to byl úžasný výsledek a dneska je to prostě bomba," řekl Kryenbühl.

Paris vyhrál sjezd v Bormiu a vede SP

Mistr světa v super-G Paris se po 18. vítězství v kariéře posunul před Feuze do čela hodnocení disciplíny. Pořadí celého seriálu vede o 55 bodů před čtvrtým v pořadí druhého sjezdu Aleksanderem Aamodtem Kildem z Norska. V neděli se v Bormiu jede kombinace.

Český reprezentant Jan Zabystřan dnes na rozdíl od pátku nestartoval.

Výsledky sjezdu SP v Bormiu:

Muži - sjezd: 1. Paris (It.) 1:55,37, 2. Kryenbühl -0,08, 3. Feuz (oba Švýc.) -0,26, 4. Kilde (Nor.) -0,73, 5. Mayer (Rak.) -0,84, 6. Hintermann (Švýc.) -0,88, 7. Clarey -1,09, 8. Théaux -1,40, 9. Muzaton (všichni Fr.) -1,53, 10. Kriechmayr (Rak.) -1,61.

Průběžné pořadí sjezdu (po 4 z 10 závodů): 1. Paris 304, 2. Feuz 300, 3. Clarey 162, 4. Kilde 158, 5. Mayer 150, 6. Kriechmayr 142.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 44 závodů): 1. Paris 449, 2. Kilde 394, 3. Kristoffersen (Nor.) 379, 4. Mayer 362, 5. Feuz 361, 6. Kriechmayr 312.