Sjezd v mrazivém Lake Louise vyhrála Höflová-Rieschová

Lake Lousie (Kanada) - Německá lyžařka Maria Höflová-Rieschová vyhrála v třicetistupňovém mrazu úvodní ze dvou sjezdů Světového poháru v Lake Louise a připsala si první vítězství po více než roce. Její velká soupeřka z minulých let Lindsey Vonnová při návratu do seriálu po zranění nebodovala.

Maria Höflová-Rieschová
zdroj: EPA autor: Herbert Neubauer

Závod se jel ve slunečném a mrazivém počasí, kvůli němuž byl o hodinu posunut start. S nástrahami tříkilometrové trati se nejlépe vyrovnala vítězka SP z roku 2011 Höflová-Rieschová, jež získala první výhru v olympijské sezoně a celkově 25. v kariéře. Pro první vítězství od slalomu v Levi z listopadu 2012 si devětadvacetiletá Němka dojela s náskokem 70 setin sekundy před Marianne Kaufmannovou-Abderhaldenovou ze Švýcarska. Třetí byla s odstupem 1,20 sekundy Italka Elena Fanchiniová.

Po desetiměsíční pauze od těžkého zranění na mistrovství světa se do kolotoče SP vrátila Američanka Vonnová. Po opatrnější jízdě ztratila na vítězku přes tři sekundy a obsadila 40. místo. Nebodovaly ani české reprezentantky. Specialistka na rychlostní disciplíny Klára Křížová zajela 47. čas, slalomářka Šárka Strachová byla třiapadesátá. Druhý sjezd se jede v Lake Louise v sobotu.

Ženy - sjezd: 1. Höflová-Rieschová (Něm.) 1:56,03, 2. Kaufmannová-Abderhaldenová (Švýc.) -0,70, 3. E. Fanchiniová (It.) -1,20, 4. Fenningerová (Rak.) -1,27, 5. Jnglinová-Kamerová (Švýc.) -1,51, 6. Mazeová (Slovin.) -1,54, 7. Moserová (Rak.) a Yurkiwová -1,63, 9. Ruizová (EŠp.) -1,73, 10. Gutová (Švýc.) -1,76, ...47. Křížová -3,53, 53. Strachová (obě ČR) -4,54.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 2 z 9 závodů): 1. Höflová-Rieschová 136 b., 2. Gutová 126, 3. Fanchiniová 120, 4. Kaufmannová-Abderhaldenová 109, 5. Fenningerová 95, 6. Weiratherová (Licht.) 80.

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 34 závodů): 1. Gutová 326, 2. Höflová-Rieschová 293, 3. Fenningerová 225, 4. Shiffrinová (USA) 220, 5. Weiratherová 185, 6. Mazeová 170, ...80. Dubovská (ČR) 3.