FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha B

Paris vyhrál sjezd v Kvitfjellu a stáhl ztrátu na malý glóbus

Kvitfjell - Sjezd Světového poháru v norském Kvitfjellu vyhrál Ital Dominik Paris a zopakoval triumf z posledního závodu v této nejrychlejší disciplíně v únoru ve francouzském Chamonix. Druhý skončil s odstupem dvou desetin sekundy Francouz Valentin Giraud Moine, třetí nejrychlejší v cíli byl Steven Nyman z USA.

Dominik Paris
zdroj: AP autor: Cornelius Poppe

V celkovém hodnocení disciplíny se Paris díky stovce bodů za vítězství posunul na třetí místo s těsným odstupem na lídry. O pouhé čtyři body před ním jsou Nor Aksel Lund Svindal, který je od ledna s přetrženými kolenními vazy mimo hru, a krajan Peter Fill. Tomu do čela pomohlo 26 bodů za desáté místo.

"Mohlo by být, že křišťálový glóbus za sjezd získá poprvé někdo z italského týmu. Pojedu na plný plyn, zadarmo mu (Fillovi) to nenechám," vyhlásil Paris. Z jeho krajanů naposledy získal malý glóbus Manfred Möllg za slalom v roce 2008, ve sjezdu italská vlajka v historickém výčtu vítězů chybí.

Fill čekal v Kvitfjellu větší bodový příděl vzhledem k prvnímu a druhému místu v trénincích a přiznal se k velké chybě v horní pasáži. Ale před závěrečným závodem ve Svatém Mořici si nebude hlídat jen týmového kolegu. "Počítám taky s Jansrudem, ten se nikdy nevzdá," řekl Fill.

Kjetil Jansrud z Norska prvenství v disciplíně obhajuje a před středečním finále ztrácí dostižitelných 54 bodů na lídry. Ve hře je teoreticky i Francouz Adrien Théaux s mankem 66 bodů.

Výsledky SP ve sjezdovém lyžování v Kvitfjellu:

Muži - sjezd: 1. Paris (It.) 1:45,98, 2. Giraud Moine (Fr.) -0,20, 3. Nyman (USA) -0,24, 4. Osborne-Paradis (Kan.) -0,30, 5. Jansrud (Nor.) a Feuz (Švýc.) oba -0,36, 7. Kilde (Nor.) -0,79, 8. Ganong (USA) -0,90, 9. Théaux (Fr.) -0,93, 10. Fill (It.) a Clarey (Fr.) oba -0,98.

Průběžné pořadí sjezdu (po 9 z 10 závodů): 1. Fill a Svindal (Nor.) oba 436 b., 3. Paris 432, 4. Jansrud 382, 5. Théaux 370, 6. Fayed (Fr.) 323.

Průběžné pořadí SP (po 39 z 44 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1625, 2. Kristoffersen (Nor.) 1272, 3. Pinturault (Fr.) 1080, 4. Svindal 916, 5. Jansrud 913, 6. Paris 745, ...99. Krýzl 57.