Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Nordic Walking Tour Praha

Ledecká má problém se svazem kvůli marketingovým právům, sezonu si bude financovat sama

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká má problém s reprezentační smlouvou kvůli svým marketingovým právům, která chce Svaz lyžařů ČR využívat. Její tým tvrdí, že si následující sezonu bude hradit bez finanční podpory svazu. Na ultimáta, která jí svaz dává, není Ledecká ochotná přistoupit.

Ester Ledecká
zdroj: REUTERS autor: Sergei Belski

Elitní lyžařka a snowboardistka Ledecká jako poslední ze sportovců Svazu lyžařů ČR neuzavřela reprezentační smlouvu. Ta je nezbytná, aby mohla čerpat podporu ze strany svazu.

Jeho funkcionáři ve čtvrtek zveřejnili svůj pohled na komplikovaná vyjednávání, v němž nařkli tým Ledecké, že se svazem nespolupracuje. Zdůraznili, že Ledecké nabízejí ještě lepší finanční podmínky, než měla dosud.

Jednání o reprezentační smlouvě Ledecké se tak po čtyřech letech znovu stalo věcí veřejnou, což tým kolem Ledecké označil za "velmi nešťastné". Jádro sporu vidí v tom, že svaz chce využívat svoji největší hvězdu Ledeckou pro propagaci vlastních partnerů.

"Problém je v tom, že v návrhu nové reprezentační smlouvy Svaz lyžařů ČR vystupuje nejen jako organizace, která má hájit zájmy lyžařů a snowboardistů, ale zároveň i jako marketingová agentura reprezentantů, tedy i Ester Ledecké," uvedli zástupci Ledecké.

Tvrdí, že v případě potenciálního konfliktu mezi svazovými a osobními sponzory by se Ledecká musela svých partnerů vzdát ve prospěch svazu.

"Pokud by tedy svaz našel nového sponzora v oboru, ve kterém už Ester partnera má, bude muset Ester svého partnera opustit. Vztahy s partnery se budují dlouhodobě, stojí na vzájemné důvěře a nemůže se k nim přistupovat tímto způsobem," uvedli členové týmu kolem Ledecké.

Připomněli, že šéfem českého lyžování je David Trávníček, jehož agentura Sport Invest až do jara Ledeckou zastupovala. "Návrh nové reprezentační smlouvy Ester obdržela ve stejné době, kdy jí skončila smlouva o exkluzivním zastupování agenturou Sport Invest. Se stejnou osobou se tak řeší jak reprezentační smlouva, tak věci, týkající se osobních partnerů Ester, které v minulosti Sport Invest uzavřel," připomněli nezvyklou situaci.

Svaz ve čtvrtek uvedl, že Ledecké zaslal poslední návrh reprezentační smlouvy s tím, že má čas na podpis do konce roku. Elitní lyžařka a snowboardistka ultimáta ze strany svazu odmítá.

"Pokud chce SLČR získat její marketingová práva, bude to muset být formou vzájemné dohody obou stran a ne nutnou podmínkou pro uzavření reprezentační smlouvy," napsal její tým.

Ledecká prý jako jednu z variant řešení navrhla, že se vzdá veškeré finanční podpory ze strany svazu včetně poskytnutí automobilů a dalších odměn, které za její výsledky z obou sportů svaz získává. To je krok, k němuž podle vyjádření svého týmu nyní přikročí.

"Následující sezonu si bude financovat sama s tím, že od Svazu lyžařů a snowboardistů ČR požaduje pouze základní administrativní servis, jako je přihlašování na závody SP a MS," stojí na závěr v prohlášení.

Ledecká po zlomenině klíční kosti a následné operaci zahájila tento týden přípravu na lyžích. Kdy vstoupí do Světového poháru, není jasné.

První rychlostní závod je naplánovaný už na začátek listopadu, kdy se uskuteční nový sjezd v Zermattu a Cervinii na hranicích Švýcarska s Itálií.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články