Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Dubovská neměla konkurenci. Na MČR jasně ovládla slalom

Pozici favoritky potvrdila. A to dost výrazně. Lyžařka Martina Dubovská jasně ovládla slalom na mistrovství republiky. Mezi muži se radoval Marek Müller, který ve Špindlerově Mlýně navázal na triumf z úterního obřího slalomu.

Martina Dubovská
zdroj: ČTK/AP autor: Pontus Lundahl

Desátá nejlepší slalomářka uplynulé sezony Světového poháru Dubovská odskočila soupeřkám výrazně už v prvním kole a v součtu s druhou jízdou porazila stříbrnou Gabrielu Capovou o 1,83 vteřiny. Bronz získala Tereza Kmochová se ztrátou 2,31 vteřiny.

Devětadvacetiletá Dubovská slavila čtvrtý domácí slalomový titul a celkově pátý. "Jsem ráda, že jsem v prvním kole zajela dobrou jízdu, to druhé bylo horší. Titulu si velmi vážím. Mám z toho velkou radost, každé vítězství je skvělé," řekla na on-line tiskové konferenci. V minulosti vyhrála slalomy i na národních šampionátech Slovinska, Srbska, Polska a Austrálie.

Müller ovládl slalom o 68 setin před Martinem Štěpánem. Na bronzový stupínek vystoupil Michal Staszowski, který za vítězem zaostal o 1,26 vteřiny.

Je nám líto, video expirovalo.
Dubovská ovládla slalom MČR

Mistrovství ČR ve sjezdovém lyžování ve Špindlerově Mlýně - slalom:

Muži: 1. Müller (Sokol Špičák) 1:33,45, 2. Štěpán (Ski klub Kralupy) -0,68, 3. Staszowski (Ski Mosty) -1,26.

Ženy: 1. Dubovská (Ski klub Špindl) 1:30,92, 2. Capová (Ski Team Ostrava) -1,83, 3. Kmochová (TJ Jiskra - SK Harrachov) -2,31.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy