Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Samková vyhrála na MS kvalifikaci, čeští snowboardcrossaři neuspěli

Kreischberg - Olympijská vítězka Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossařek na mistrovství světa v rakouském Kreichsbergu. Do finále mužů naopak nepostoupil ani jeden z českých reprezentantů. Nejblíže k ní měl nejzkušenější David Bakeš, který skončil 36. Neuspěli ani Jan Kubičík a Michal Hanko. O finále marně usilovala i Vendula Hopjáková. Přímý přenos vysílá ČT sport i náš web.

Časem 1:03,64 minuty porazila Samková Kanaďanku Dominique Maltaisovou o 15 setin a bude mít nejlepší startovní pozici v pátečních vyřazovacích jízdách. Trojnásobná juniorská světová šampionka neudělala žádnou chybu a měla při první konfrontaci s elitou v této zimě i dostatečnou rychlost. Samková tak bude mít možnost vylepšit své nejlepší umístění z mistrovství světa, kterým je páté místo z La Moliny 2011.

V souboji s časem prý přesto měla rezervy. "Trápila jsem se o něco míň (než v tréninku), ale furt jsem si tam hodně přibrzdila. Takže je super, že i s přibrzděním jsem dokázala vyhrát, ale nebylo to úplně ono," řekla Samková. "Doufám, že když je to den ode dne lepší, že závod bude ještě lepší," věřila.

Výběr je důležitý, rovinka je krátká

Díky výhře bude mít nejvýhodnější pozici na startu. "Rovinka je docela krátká, takže je dobře, že si budu moct vybírat. Zapracovali jsme na startech, jsou lepší, ale nejdůležitější je, že mám lepší náladu," podotkla.

Její tři největší soupeřky skončily v kvalifikaci hned za ní, takže se s nimi Samková potká až v případném finále. "Není tady žádná rovinka ani místa, kde bych mohla ujet. Ale musím se soustředit na sebe, jet to svoje, pak to bude dobré," věřila.

V rakouském Kreischbergu absolvuje jednadvacetiletá Samková první velký závod v sezoně, protože světový pohár dosud kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám nezačal. Po zlomenině kotníku z loňského března startovala jen ve dvou prosincových závodech evropského poháru, z nichž jeden vyhrála.

Kubičík po dvou kvalifikačních jízdách obsadil 43. místo a Hanko byl v konkurenci jednapadesáti soupeřů na 49. pozici. Hopjáková skončila 28.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy