Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Futsalová liga: Slavia – Plzeň

Kučerová skončila na SP v Reiteralmu ve čtvrtfinále, Paulus je po operaci

Čtvrtfinále se stalo konečnou stanicí pro skikrosařku Nikol Kučerovou na Světovém poháru v Reiteralmu, což nakonec znamenalo 14. místo. Předposlední závod opanovala Švédka Sandra Näslundová, olympijská šampionka z Pekingu, která našla v sezoně jedinou přemožitelku. Daniel Paulus si v Rakousku při pátečním tréninku zlomil nohu a je po operaci. Kučerová byla v olympijské zimě nejlépe sedmá, průběžně jí v seriálu patří 17. příčka.

Nikol Kučerová
zdroj: EFE autor: Miugel Angel Molina

Kučerová a další zahraniční skikrosaři naposledy bojkotovali závod SP na Urale v rámci protestu proti vojenské invazi Ruska na Ukrajině. V Sunny Valley nenastoupili do kvalifikace a po strastiplném návratu domů nemá česká lyžařka stále myšlenky na sport. V Reiteralmu skončila v páteční kvalifikaci devátá, v neděli dojela poslední čtvrtá v úvodním čtvrtfinále.

"Koncentrace je teď vážně těžká. Po nic moc sezoně, kterou jsem celou podřizovala olympiádě, a tu pak totálně zpackala, a hlavně při těch hrůzách, které se teď dějí na Ukrajině...," napsala na Facebooku dvaatřicetiletá Kučerová. "A ještě se mi zranil další týmový parťák Daniel Paulus v tréninku před kvalifikací," dodala.

Näslundová si tentokrát připsala desáté vítězství z jedenácti závodů v olympijské sezoně, která skikrosařům skončí v sobotu ve Veysonnaz. Mužům v Reiteralmu dominoval Kanaďan Reece Howden.

SP ve skikrosu v Reiteralmu (Rakousko):

Muži:
1. Howden (Kan.), 2. Sugai (Jap.), 3. Fiva (Švýc.).
Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Regez (Švýc.) 527, 2. Tchiknavorian 486, 3. Midol (oba Fr.) 445.

Ženy:
1. Näslundová (Švéd.), 2. Thompsonová, 3. Phelanová (obě Kan.), ...14. Kučerová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Näslundová 1050, 2. Smithová (Švýc.) 581, 3. Thompsonová 469, ...17. Kučerová 174, 33. Cholenská (ČR) 38.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články