Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KP TANY Brno - Antalya 07 Basketbol

Hudeček se v Copper Mountain radoval ze životního 13. místa. V SP cílí na finále

Akrobatický lyžař Štěpán Hudeček obsadil životní 13. místo v závodě Světového poháru v Big Airu. V kvalifikaci v americkém Copper Mountain překonal své dosavadní maximum v elitním seriálu o patnáct pozic. Postaral se o druhý nejlepší český výsledek v této disciplíně po šesté příčce Matěje Švancera z ledna 2021.

Štěpán Hudeček
zdroj: Czech Ski

Za první skok získal Hudeček 84,50 bodu a držel se po prvním kole na postupové páté příčce. Na druhý skok musel dlouho čekat, protože lékaři na dopadové ploše ošetřovali zraněného Němce Jakoba Gessnera.

"Snažili jsme se Štěpána uklidnit, prohodit nějaký vtípek, ale v minus 15 stupních určitě promrzl víc, než bylo potřeba," uvedl trenér Josef Kalenský. "Byla to dlouhá prodleva, člověk vypadne z rytmu, trochu jsem ztratil cit v nohách," dodal Hudeček.

Je nám líto, video expirovalo.
Hudeček se v Big Airu v Copper Mountain radoval ze životního 13. místa

Přesto se pokusil o nový trik "doublecork 1800 double tailgrab", který před ním ještě nikdy nikdo neskočil. Při dopadu ale téměř upadl. "Ve vzduchu už jsem měl chycené oba graby (úchopy), udělal jsem ale špatný pohyb do strany, když jsem je pouštěl," řekl. Nakonec se ve své skupině propadl na sedmou příčku a do desetičlenného finále se nedostal.

Přesto byl z výkonu v náročných podmínkách v Copper Mountain nadšený. "Už se moc těšíme do Francie po novém roce, budu se snažit zajet finále. S tímhle trikem chci určitě bojovat o nejvyšší příčky," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články