Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Skikrosařka Cholenská je ve dvaceti letech českou jedničkou. Uspět chce hlavně na juniorském MS

Již bez dlouholeté opory Nikol Kučerové, která ukončila kariéru, vstupuje do sezony český skikrosový tým. Jeho jedničkou je dvacetiletá Diana Cholenská, která se chce blýsknout především na juniorském mistrovství světa. 

Je nám líto, video expirovalo.
Freestyle lyžaři spřádají plány na novou sezonu

Loni se Cholenská vracela po vážném úrazu kolena, který ji připravil o olympijské hry v Pekingu. Teď už je fit. "Musím zaklepat, že koleno je stoprocentně ready na nadcházející sezonu. Jediné, kde mi to trošku dělá problémy, je beachvolejbal, ale to není tak důležité," říká. Sezonu plánuje zahájit za dva týdny na Pitzalu, kde se pojede Evropský pohár.

"Budou tam všichni, protože je to ještě před SP. Pak bychom měli jet do Švédska. Chtěla bych se rozlyžovat, abych koncem sezony naskočila do svěťáku. Můj vrchol bude určitě juniorské MS. Jsem poslední rok juniorka, mám poslední šanci to vyhrát," přiblížila Cholenská, která před dvěma lety získala na juniorském šampionátu stříbro, letos byla osmá.

Sezonu již zahájil Štěpán Hudeček, který obsadil 42. příčku v Big Airu v Churu. Do finále se v nepříznivých podmínkách nedostal. "Bylo to dost náročné. Snažil jsem se, jak jsem mohl, v závodě mi to o kousíček nevyšlo. Doufám, že to příště vyjde," řekl dvacetiletý český reprezentant, jehož maximem ve SP je 13. místo z loňského závodu v Copper Mountain. Další start ho čeká koncem listopadu na Stubaii v disciplíně slopestyle.

Reprezentanti v boulích trávili letní přípravu v litevské lyžařské hale i na Hintertuxu, kde se navzdory teplému počasí podařilo postavit trať. Poslední kemp absolvovali ve finském Levi. Zranění si z něj odvezl sedmnáctiletý Matyáš Kroupa. "Byla špatná viditelnost, nedotočil jsem skok, spadl jsem a vyhodil jsem si rameno. Hned jsem začal léčbu, měl jsem to tři týdny v ortéze. Teď už ji mám sundanou, začínám rehabilitovat. Snažím se s tím skloubit kondiční tréninky, abych z toho úplně nevypadl," přiblížil lyžař, který by měl letos poprvé startovat ve Světovém poháru. Úvodní závod 2. prosince v Levi ale ještě nestihne.

Naopak by ve Finsku neměl chybět český reprezentant v akrobatických skocích na lyžích Nicholas Novak, který trénoval v rodných Spojených státech amerických v Park City. Skokanům začne ročník Světového poháru 3. prosince.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články