Rieschová vyhrála sjezd v Cortině

Cortina d'Ampezzo - Německá lyžařka Maria Rieschová vyhrála v Cortině d'Ampezzo potřetí v sezoně sjezd světového poháru. Díky celkově 18. triumfu v kariéře si pojistila vedení v průběžném pořadí seriálu. Dnešní sjezd byl už čtrnáctým za sebou, který vyhrála buď Rieschová, nebo Vonnová.

"Tahle výhra je pro mě obzvlášť cenná, protože po porážce v super-G jsem se potřebovala vrátit na vítěznou vlnu," uvedla Rieschová, jež v pátečním superobřím slalomu v Cortině obsadila deváté místo. Dnešním vítězstvím tak potvrdila, že se často dokáže ze špatného výsledku oklepat. "Už se mi to v minulosti víckrát povedlo, takže znovu to dokázat je příjemný pocit," dodala.

Dvojnásobná olympijská vítězka Rieschová předvedla na sjezdovce Olympia delle Tofane téměř dokonalou jízdu a druhou v pořadí Julii Mancusovou z USA porazila o 91 setin sekundy. Třetí skončila s odstupem rovné sekundy další Američanka Lindsey Vonnová, jež ve vysoké rychlosti málem upadla, ale i přes chybu dosáhla na stupně vítězů.

"Jsem šťastná, že jsem se dostala do cíle, mluvím tady a dýchám. Třetí místo je pro mě jako výhra," řekla vítězka pátečního super-G Vonnová, jež dnes na rivalku Rieschovou ztratila neplánovaných 40 bodů. "Zítra mám ale šanci na odvetu," řekla směrem k nedělnímu druhému superobřímu slalomu v Cortině.

Tři týdny před sjezdem na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu zvýšila Rieschová náskok v SP před Vonnovou na 165 bodů. V hodnocení disciplíny je v čele o 73 bodů americká královna rychlostních disciplín.

SP v sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo: 1. M. Rieschová (Něm.) 1:39,30 min., 2. Mancusová -0,91, 3. Vonnová (obě USA) -1,00, 4. Fischbacherová (Rak.) -1,10, 5. Kamerová (Švýc.) -1,26, 6. Merighettiová (It.) -1,31, 7. Marchandová-Arvierová (Fr.) -1,40, 8. Gutová (Švýc.) -1,48, 9. Fenningerová -1,53, 10. Görglová (obě Rak.) -1,61.

Průběžné pořadí sjezdu (po 5 z 9 závodů): 1. Vonnová 420, 2. M. Rieschová 357, 3. Mancusová 217, 4. Görglová 213, 5. Fenningerová 199, 6. Merighettiová 179.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 38 závodů): 1. M. Rieschová 1152 b., 2. Vonnová 987, 3. Görglová 592, 4. Poutiainenová (Fin.) 580, 5. Mazeová (Slovin.) 515, 6. Mancusová 514, ...33. Záhrobská (ČR) 122.