Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Rakušanka Schmidhoferová vyhrála v Lake Louise i druhý sjezd. Ledecká v první desítce

Do této sezony se devětadvacetileté Nicole Schmidhoferové nepodařilo triumfovat v žádném ze závodu Světového poháru. Z kanadského Lake Louise si ale poveze minimálně dva vavříny, po pátku vyhrála i v sobotním sjezdu. Ester Ledecká předvedla čistší jízdu než v minulém závodě, dojela si pro solidní 10. místo.

Ester Ledecká
zdroj: AP autor: Frank Gunn

Stejné podmínky jako včera – slunečno a mrazivo  a také stejná vítězka. Rakouští reprezentanti tento víkend dominují závodům v rychlostních disciplínách. Schmidhoferová, která v pátek s vyšším startovním číslem zaskočila Michelle Gisinovou ze Švýcarska, si v podobném stylu sjela pro výhru i v sobotu.

Rakouský úspěch znásobila druhým místem Cornelia Hütterová. Třetí dojela včera stříbrná Švýcarka Michelle Gisinová. Ledecká vyrazila na trať nebojácně a o sekundu zmenšila svoje manko oproti včerejší jízdě. Na tabuli tehdy svítila u jejího jména sedmička. "Mám z toho radost. Zlepšila jsem jednu pasáž, opravila jsem si to. Oproti prvnímu sjezdu bylo i víc vidět, což byla velká výhoda. Bylo to o moc příjemnější. Užila jsem si to," uvedla. Do konce závodu se před českou hvězdu dostaly už jen Švýcarka Corinne Suterová, Rakušanka Stephanie Venierová a Italka Nicol Delagová.

"To mě ani moc nenapadlo. Top 10 je super! Mně se jízda líbila, což je hlavní. Snížila jsem trochu ztrátu na vítězku, což mi udělalo velkou radost, ale pořád je na čem pracovat," řekla Ledecká v rozhovoru pro svoji marketingovou agenturu Sport Invest.

"Vyšel jí nájezd do roviny, v kterém byla pátá. Jsme velmi spokojení a asi to bylo maximum, co mohla dneska dokázat," řekl v České televizi Tomáš Bank, který s bratrem a bývalým závodníkem Ondrou Bankem vede Ledeckou.

V cílovém prostoru rozdávala Ledecká rozhovory i podpisy a stíhala sledovat soupeřky. "Každou jízdou, kterou vidím, se taky snažím naučit něco nového," podotkla. Nijak zvlášť neprožívala to, jestli se udrží v desítce. "Už to stejně neovlivním. Já odevzdala všechno na trati, pak už je to na těch holkách, co jedou za mnou," podotkla. V pořadí sjezdu SP je Ledecká po dvou závodech patnáctá, v celkovém pořadí, které vede Mikaela Shiffrinová z USA, jí patří 35. příčka.

Do elitní desítky se Ledecká v lyžařském seriálu SP dostala podruhé v životě. Lépe skončila jen loni, kdy právě v Lake Louise dojela sedmá. V neděli je v Lake Louise na pořadu superobří slalom, ve kterém Ledecká šokovala vítězstvím na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu."Samozřejmě se hrozně těším, bude to krásný závod. Doufám, že vyjde počasí a bude dobře vidět. A i kdyby ne, je to krásný kopec a já doufám, že si to užijeme," zakončila.

SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):Ženy - sjezd: 1. Schmidhoferová 1:47,68, 2. Hütterová (obě Rak.) -0,44, 3. Gisinová (Švýc.)-0,47, 4. Shiffrinová (USA) -0,63, 5. Delagová (It.) -0,73, 6. Siebenhoferová(Rak.) -0,84, 7. N. Fanchiniová (It.) -0,95, 8. Suterová (Švýc.) -1,28, 9.Venierová -1,39, 10. Ledecká (ČR) -1,43.

Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 9 závodů): 1. Schmidhoferová 200, 2. Gisinová140, 3. Hütterová 106, 4. Weidleová (Něm.) 84, 5. Venierová a Shiffrinová obě79, ...15. Ledecká 36.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 39 závodů): 1. Shiffrinová 389, 2. Gisinová 233, 3.Brignoneová (It.) 201, 4. Schmidhoferová 200, 5. Vlhová (SR) 196, 6. Holdenerová (Švýc.) 161, ...35. Ledecká 36, 60. Capová (ČR) 12.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy