TCL V Repre

Pančochová skončila čtvrtá v prvním slopestylu sezony

Šárka Pančochová obsadila v úvodním závodu ve slopestylu v čínském středisku Secret Garden čtvrté místo. Osmadvacetiletá závodnice skončila v polovině startovního pole, do kvalifikace totiž nastoupilo jen osm závodnic.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK/PA/David Davies autor: David Davies

Pančochová právě ve slopestylu zaznamenala zatím poslední pódiové umístění ve Světovém poháru, když letos v březnu zakončila sezonu bronzem v Seiseralmu v Itálii.

V Číně byla ve čtvrteční kvalifikaci třetí, v závodu ji předčily vítězná Mijabi Onicukaová, další Japonka Reira Iwabučiová a Lucile Lefevreová z Francie.

Pančochová obsadila v Číně čtvrtou příčku

"Nepodařilo se mi předvést jízdu, jakou jsem chtěla. Snowboarding může být někdy frustrující. Někdy vyhraješ, jindy prohraješ. Důležité je, aby tě to bavilo," uvedla Pančochová.

Od stupňů vítězů tentokrát českou freestylistku dělily necelé čtyři body. V U-rampě skončila Pančochová v Secret Garden dvanáctá a do šestičlenného finále se nedostala.

SP ve snowboardingu v Secret Garden (Čína):

Slopestyle:

Muži: 1. Ocuka (Jap.) 87,10, 2. Mattsson (Švéd.) 80,21, 3. Chadarin (Rus.) 75,50.

Ženy: 1. Onicukaová 86,20, 2. Iwabučiová (obě Jap.) 85,21, 3. Lefevreová (Fr.) 70,56, 4. Pančochová (ČR) 66,93.

U-rampa:

Muži: 1. Scherrer (Švýc.) 95,50, 2. Hirano 92,50, 3. Tocuka (oba Jap.) 92,25.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Scherrer 1200, 2. James (Austr.) 1000, 3. Hirano 960.

Ženy: 1. Cchaj Süe-tchung (Čína) 88,75, 2. Rohrerová (Švýc.) 85,25, 3. Imaiová (Jap.) 82,25, ...v kvalifikaci 12. Pančochová.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Cchaj Süe-tchung 1600, 2. Imaiová 1100, 3. Rohrerová 1090, ...18. Pančochová 220.