Je nám líto, video expirovalo.

Šéf lyžařů Forejtek: Mrzí mě to za Ester, medaile byla opravdu blízko. Ale zklamaní nejsme

Nejvýraznější stopu na uplynulém mistrovství světa alpských lyžařů v Cortině d'Ampezzo zanechala bezpochyby Ester Ledecká. V obou rychlostních disciplínách jen o setiny nedosáhla na medaili a i v kombinaci skončila v nejlepší desítce. Devátým místem v téže disciplíně překvapil Jan Zabystřan, který tak zaznamenal nejlepší český mužský výsledek na šampionátu.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP autor: Giovanni Auletta

"Naším cílem bylo top ten v mužské i ženské kategorii, což se nám podařilo. Proto považujeme mistrovství světa za úspěšné. Ve srovnání s předchozím šampionátem v Are jsme se posunuli výsledkově výrazně kupředu," hodnotí předseda úseku alpských disciplín Svazu lyžařů ČR Ladislav Forejtek.

Do šampionátu mělo původně zasáhnout deset českých lyžařů, nakonec se jich v Cortině d'Ampezzo představilo jen sedm. "Martina Pauláthová se sice vrací po zranění, ale na start na mistrovství to ještě nebylo. Tomáš Klinský měl několik dní před startem pozitivní test a Tereza Nová se zranila při tréninku, když si natrhla ledvinu," vysvětluje Forejtek.

"Martina Dubovská pak zrušila cestu do Itálie z vážných rodinných důvodů," doplňuje Forejtek. Matka Dubovské se vážně zranila při nehodě a v pondělí 22. února zemřela.

Je nám líto, video expirovalo.
Ladislav Forejtek hodnotí MS alpských lyžařů

Výpravu táhla výsledkově Ledecká, která dvakrát skončila těsně čtvrtá. "Říká se, že pro závodníka je nejhorší druhé a čtvrté místo. Mrzí mě to za Ester, bylo to opravdu blízko. Ale zklamaní nejsme, třikrát top ten je také skvělý výsledek," přiznává Forejtek.

Další české zástupkyně v točivých disciplínách se do elitní třicítky nedostaly. "Gabriela Capová se také vracela po zranění. Její tréninkové nasazení je neskutečné, ale tu formu jako před úrazem neměla. Určitě ji to v závodě limitovalo," hodnotí Forejtek, kterého potěšilo alespoň 31. místo Zazie Huml ve slalomu.

Zabystřan dokázal vedle kombinace prodat dobrou formu i v super-G, kdy dojel dvacátý. "Pro mě je to nejtalentovanější závodník, kterého teď v týmu máme. Skvěle se popasoval se super-G, kde zajel dvě skvělé jízdy. Pro něj je tohle super výsledek, domnívá se Forejtek.

Kryštof Krýzl bodoval solidním devatenáctým místem v obřím slalomu. Ve slalomu speciál sice nedojel, zastoupil ho ale na sedmnácté příčce Ondřej Berndt. "Kryštof je z hlediska přípravy a nastavení hlavy největší profík v týmu. Škoda toho slalomu, podle prvních mezičasů mohl atakovat elitní patnáctku," uzavírá Forejtek.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články