Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maďarsko - Švédsko

ČT sport nabídne kompletní zimní program, rozhovory i vlastní studio. Bude to strašlivá smršť, říká Dusík

Venku to tak třeba ještě nevypadá, ale zimní sportovní sezona se naplno rozjíždí. A to i na obrazovkách ČT sport. Jak bude vysílání vypadat? A jaké jsou šance českých sportovců? O podobě přenosů, jejich počtu i náročnosti mluvil šéfredaktor sportovní redakce Michal Dusík. Přímé přenosy ze zimních sportů sledujte na ČT sport a ČT sport Plus.

Zimní sportovní sezona už se v některých sportech, jako je třeba alpské lyžování či krasobruslení, rozjela. O nadcházejícím víkendu načínají Světový pohár bobisté, rozjíždí se evropský šampionát v curlingu – a to jsou jen jedny z mnoha sportů ze zimní nabídky, kterou budou diváci moci kompletně sledovat na ČT sport a ČT sport Plus.

"Čeká nás strašlivá smršť," upozornil zkušený komentátor a vedoucí sportovní redakce. "Když jsem to počítal jen u sebe, tak do konce března mě čeká zhruba šestačtyřicet přenosů. Kolegové a kolegyně jsou na tom obdobně. U biatlonu je to ještě víc," nastínil Dusík v novém Fokus podcastu na webu ctsport.cz.

"Práva máme na všechny závody pořádané (lyžařskou federací) FIS a samozřejmě i na všechny biatlonové závody ze Světového poháru," dodává.

Jak se v takové nabídce neztratit? Stejně jako v minulých letech je tu Studio ČT sport, které diváka provede tím nejdůležitějším, co se v daný den již stalo nebo teprve stane. 

"Je to věc, která se rychle ujala. Umožňuje to divákovi poskládat si program," míní Dusík. "Je to kontinuální sportovní vysílání a průvodce, který je schopen reagovat a uvést diváka do děje. Nabídne i rozhovory se sportovci i experty. Je to takový sportovní dispečink," dodává Dusík. První ze seriálu studií je na programu v sobotu pod vedením moderátora Jiří Hölzela. On-line textový přenos na webu ctsport.cz se stane přehledným rozcestníkem programových změn i sportovních aktualit.

Česko se také v únoru příštího roku stane pořadatelem dvou významných akcí: V Táboře se uskuteční MS v cyklokrosu, na které plynule naváže šampionát nejlepších biatlonistů v Novém Městě na Moravě.

"A do toho tam je i Jizerská padesátka," usmívá se zkušený komentátor. "Bude to velký zápřah i na techniku. Ale jsem si jist, že diváky budeme bavit," říká.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články