Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Ondra zahájil sezonu v lezení na obtížnost na "bedně", ve Villars skončil druhý

Adam Ondra obsadil druhé místo v lezení na obtížnost v závodě Světového poháru ve švýcarském Villars, kde v této disciplíně odstartoval sezonu. Porazil ho jen Rakušan Jakob Schubert, který vylezl o jeden chyt výše. Úřadující mistr Evropy Ondra získal letos druhou medaili ve SP po stříbru z pražského závodu v boulderingu.

Je nám líto, video expirovalo.
Lezec Ondra byl druhý v obtížnosti na SP ve Villars

Obtížnost, tedy lezení na laně, je Ondrovou dlouhodobě nejúspěšnější disciplínou. Potvrdilo se to i ve Villars, kde vyhrál kvalifikaci a byl třetí v semifinále, když ho zastavil až skok do topu.

V osmičlenném finále lezl jako šestý a marně útočil na výkon úřadujícího mistra světa Schuberta, jenž zapsal 42+. Skončil o jeden chyt níže a zařadil se na druhou pozici. Třetí skončil Němec Alexander Megos.

"Je to možná nejstarší pódium v historii našeho sportu," uvedl s úsměvem třicetiletý Ondra. Schubert je o dva roky starší, Megosovi bude 30 let v srpnu.

"Druhé místo je samozřejmě skvělé. Opět mě porazil velký kamarád a zároveň rival Jakob Schubert, zase to bylo velmi těsně a opět to byla spíše taková vytrvalostní cesta. Našel o něco lepší rest, ve finální stěnce si více odpočinul a zbylo mu prostě více síl. Ale určitě jsem spokojený s tím, v jaké formě se cítím," pokračoval Ondra.

Závod byl podle něj náročnější i proto, že ho provázel déšť. "Nedalo se lézt tak uvolněně, jak to mám rád. Přesto jsem se s tím popasoval. I když jsem nelezl bezchybně, jsem rád, že jsem se tím nenechal rozhodit a zalezl výsledek," dodal trojnásobný mistr světa v lezení na obtížnost. Protože si zajistil dostatečný přísun bodů, rozhodl se vynechat další pohárové závody v Chamonix a Brianconu a připravit se na mistrovství světa v Bernu.

Další čeští reprezentanti Martin Stráník, Jáchym Cink, Ema Galeová a Markéta Janošová vypadli ve Villars v kvalifikaci obtížnosti. V neděli se ve Švýcarsku uskuteční závody v lezení na rychlost, kterých se zúčastní i Jan Kříž.

Závod Světového poháru ve sportovním lezení ve Villars (Švýcarsko):

Obtížnost:
Muži:
1. Schubert (Rak.) 42+, 2. Ondra (ČR) 41+, 3. Megos (Něm.) 40, ...27. Stráník, 73. Cink (oba ČR).

Ženy: 1. Garnbretová (Slovin.) top, 2. Pilzová (Rak.) 43+, 3. Raboutouová (USA) 43, ...v kvalifikaci 51. Galeová, 67. Janošová (obě ČR).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články