Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Nezapomenutelné hry pod Akropolí

Ondra ovládl další závod v boulderingu. Snažím se "zůstat na zemi", hlásí před OH

Adam Ondra jako jediný v šestičlenném finále dosáhl na všech čtyřech cestách na vrchol a vyhrál i druhý letošní závod Světového poháru v boulderingu. V Salt Lake City navázal osmadvacetiletý olympionik na dubnový triumf v Meiringenu a připsal si ve vrcholném seriálu 21. vítězství. Závod žen vyhrála poprvé v kariéře domácí Natalia Grossmanová.

Adam Ondra slaví vítězství v Salt Lake City
zdroj: ČTK/AP

S třemi topy za Ondrou skončili Francouz Mejdi Schalck a Rakušan Jakob Schubert. Finálovou účast z Meiringenu si vedle Ondry zopakoval také Kokoro Fudžii z Japonska a stejně jako ve Švýcarsku skončil čtvrtý.

Ve Spojených státech Ondra také v kvalifikaci zdolal všechny cesty, podobně jako jiný Japonec Jošijuki Ogata, který na to spotřeboval méně pokusů. V semifinále pak Ondrovi stačily dva topy ze tří, aby postoupil z druhého místa za vítězným Fudžiim.

"V kvalifikačních a semifinálových kolech jsem se cítil poměrně dost nervózní. Styl boulderů byl trochu náhodný – když člověk udělal jednu chybu nebo ho nenapadla ta správná metoda, ztratil nějaký čas a už to potom nestihl dolézt," uvedl brněnský rodák v tiskové zprávě. "V průběhu celého závodu byly bouldery dost technické, profily nebyly moc převislé a spíš než o síle nebo technice či mrštnosti to bylo o tom vymyslet co nejjednodušší možný způsob," poukázal na specifiku amerických boulderů.

Ve finále český lezec opět vyřešil všechny "problémy" a jako první muž po čtyřech letech v seriálu dokázal vyhrát druhý závod v boulderingu po sobě.

Je nám líto, video expirovalo.
Adam Ondra ovládl i druhý světový pohár

"Rozhodně jsem to nečekal," citoval web světové federace Ondru, který si ale hlavně pochvaloval, že po dlouhé době závodil před diváky, byť v rouškách. V hledišti jich bylo 2500. "Bylo skvělé lézt zase po dvou letech před úžasnou kulisou. Připadalo mi to neskutečné," řekl Ondra. "Myslím si, že jak na nás závodnících, tak na divácích bylo vidět, že nám je tento pocit jakýmsi způsobem vzácný a že jsme si to všichni užívali," doplnil.

Triumf s ohledem na olympijské hry nepřeceňoval. "Snažím se zůstat na zemi, protože co se tlaku týká, tohle je proti olympiádě pořád jako dětská hra. V Tokiu to bude mnohem psychicky náročnější, cesty složitější," dodal vítěz.

Ondra obhajuje v boulderingu konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který brněnský rodák v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál. Další díl SP se uskuteční znovu v Utahu za týden, vedle boulderingu bude na programu také lezení na rychlost.

SP v sportovním lezení v Salt Lake City - bouldering:

Muži: 1. Ondra (ČR), 2. Schalck (Fr.), 3. Schubert (Rak.).

Průběžné pořadí SP: 1. Ondra 200, 2. Fudžii (Jap.) 110, 3. Schalck 108.

Ženy: 1. Grossmanová (USA), 2. Bertoneová (Fr.), 3. Raboutouová (USA).

Průběžné pořadí SP: 1. Grossmanová 165, 2. Bertoneová 160, 3. Raboutouová 102.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články