Následuje
Evropská liga UEFA

Březina je v Moskvě po krátkém programu osmý, finále Grand Prix se mu vzdálilo

Po čínské Grand Prix následuje ruská. V Moskvě se při Rostelecom Cupu představuje i česká jednička Michal Březina. Na úvod podniku obsadil v krátkém programu osmé místo. Na finále celého seriálu Grand Prix už téměř jistě nedosáhne. V Moskvě chce podle svých slov hlavně "jet dobře pro sebe".

Český reprezentant spadl po čtverném salchowu a pokazil výjezd z trojitého axelu a výkonem 80,27 bodu zaostal o více než třináct bodů za osobním rekordem z loňského závodu GP v Helsinkách. Krátký program ovládli domácí krasobruslaři, vede úřadující vicemistr Evropy Alexandr Samarin se ziskem 92,81 bodu.

Přes 90 bodů se dostal i jeho krajan Dmitrij Alijev, který má evropské stříbro z roku 2018. Záda jim kryje Makar Ignatov, jenž získal 87,54 bodu. Na něj se ale tlačí další tři závodníci v rozmezí zhruba půl bodu.

Březina má na první šestici, která se představí v sobotu v silnější rozjížďce, více než šestibodové manko, ale stále má nakročeno ke zlepšení jedenácté příčky z úvodního závodu Grand Prix v Las Vegas. Tam za krátký program dostal o necelý bod více než v Moskvě, ale pokazil volnou jízdu.

Ruští reprezentanti jsou po první polovině soutěže v čele i zbývajících tří kategorií. Krátké programy vyhrály Jevgenija Medvěděvová a sportovní dvojice Alexandra Bojkovová, Dmitrij Kozlovskij, v rytmickém tanci byli nejlepší Viktoria Sinicinová s Nikitou Kacalapovem.

Ruský pohár, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení:

Muži - po krátkém programu: 1. Samarin 92,81, 2. Alijev 90,64, 3. Ignatov (všichni Rus.) 87,54, ...8. Březina 80,27.

Ženy - po krátkém programu: 1. Medveděvová 76,93, 2. Trusovová (obě Rus.) 74,21, 3. Bellová (USA) 67,11.

Sportovní dvojice - po krátkém programu: 1. Bojkovová, Kozlovskij 80,14, 2. Tarasovová, Morozov 76,81, 3. Stolbovová, Novoselov (všichni Rus.) 68,74.

Taneční páry - po rytmickém tanci: 1. Sinicinová, Kacalapov (Rus.) 86,09, 2. Gillesová, Poirier (Kan.) 82,56, 3. Hurtadová, Chaljavin (Šp.) 72,01.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy