Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Finsko

Krpálek má z Abú Dhabí titul. Ve finále porazil Spijkerse na ipon

Judista Lukáš Krpálek vyhrál Grand Slam v Abú Dhabí. O vítězství ve váze nad 100 kilogramů se dvojnásobný olympijský šampion utkal s úřadujícím mistrem Evropy Jurem Spijkersem. Nizozemce porazil na ipon a získal první titul z Grand Slamu po devíti letech.

Je nám líto, video expirovalo.
Krpálek po devíti letech triumfoval na Grand Slamu

Turnaj kategorie Grand Slam ovládl Krpálek potřetí v kariéře a po devítileté pauze. Předtím se mu to povedlo dvakrát v roce 2013 v Paříži a Tokiu ještě ve váze do 100 kilogramů.

Na cestě za triumfem v Abú Dhabí Krpálek vyřadil Itala Sylvaina Lorenza Agra, Slovince Eneje Mariniče a světovou jedničku Temura Rachimova z Tádžikistánu. Ve finále si jednatřicetiletý jihlavský rodák poradil i se Spijkersem.

V průběhu souboje byl sice Krpálek dvakrát napomínán za pasivitu, ale v poslední, páté minutě přišpendlil soupeře k tatami a mohl se radovat z prvního vítězství od loňských olympijských her v Tokiu.

"Na tohoto soupeře, popravdě, nevím, co vždycky vymyslet... Nicméně se mi v druhé půlce zápasu podařilo v boji na zemi ho udržet v držení a turnaj vyhrát," řekl Krpálek.

Se Spijkersem se Krpálek utkal po více než čtyřech letech a znovu uspěl. V březnu 2018 nizozemského judistu na Evropském poháru v Praze porazil v prodloužení v zápase o třetí místo.

Triumfem v Abú Dhabí si Krpálek zlepšil náladu po nezdaru na nedávném mistrovství světa, kde vypadl ve čtvrtfinále.

Dalším českým judistům se na Grand Slamu nedařilo. V sobotu Renata Zachová vyhrála alespoň jeden zápas ve váze do 63 kilogramů. David Pulkrábek (do 60 kg), David Klammert (do 90 kg) a Věra Zemanová (do 57 kg) skončili v turnaji hned po prvním souboji.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články