Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Německo

Krpálek má následovnici. Zachová na ME juniorů získala zlato

Velký úspěch si na mistrovství Evropy juniorů připsala judistka Renata Zachová. V kategorii do 63 kilogramů dosáhla na zlato. Dvacetiletá reprezentantka ve finále v Poreči porazila Lauru Fazliuovou z Kosova na ipon. Zachová po dvanácti letech navázala na úspěch Lukáše Krpálka, který na kontinentálním šampionátu juniorů získal dosud poslední titul pro české barvy.

Renata Zachová v bílém
zdroj: ijf autor: ijf

Zachová se postarala o čtvrté juniorské zlato z ME v historii. Dosud jediný titul mezi juniorkami vybojovala pro české judo v roce 1998 Andrea Pažoutová-Pokorná, prvním šampionem byl v roce 1978 Karel Purkert. Cenný kov naposledy slavila Tereza Patočková, která před deseti lety získala bronz.

Blízko k medaili měli v Chorvatsku i Daniel Pochop (do 73 kg) a Adam Kopecký (do 81 kg). Pochop v duelu o bronz, do něhož postoupil z oprav, prohrál 16 vteřin před koncem s Koenem Hegem z Nizozemska. Kopecký, jenž v duelu o postup do finále prohrál s později stříbrným Artěmem Bubyrem z Ukrajiny, podlehl v utkání o bronz Muhammetu Kocovi z Turecka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy