Dohráno MOL Cup

Znojmo v prvním čtvrtfinále EBEL ligy nestačilo na Záhřeb

Záhřeb – Hokejistům Znojma nevyšel první zápas čtvrtfinále mezinárodní soutěže EBEL. V Záhřebu prohráli s místním Medveščakem 1:3. Zlepšený výkon podali až v závěrečné třetině, do té doby zkušeného brankáře Medvědů Kristana příliš nezaměstnali.

Orli Znojmo – KHL Medveščak Zagreb

Ve vyprodaném záhřebském Domě sportu sledovalo premiéru Orlů v mezinárodním play off sedm tisíc diváků. Ty domácí hráči rozjásali už ve druhé minutě. Z první vážné akce totiž dokázal znojemského Čiliaka překonat Letang. I v dalším průběhu utkání měl mírně navrch Záhřeb. Častěji než pohledné akce byly ale k vidění tvrdé souboje. Až v 27. minutě se do úniku dostal Prpic, který Čiliaka překonal šikovným blafákem.

Orlům svitla naděje na zvrat až v 53. minutě, Šeda se náhle zjevil před záhřebskou brankou a nekompromisně překonal gólmana Kristana. Následná přesilovka ale otěže zápasu vrátila zpět do tlap domácích Medvědů, Prpic se dorážkou podruhé zapsal do gólových statistik a o vítězi úvodního duelu bylo rozhodnuto.

Medveščak Zagreb - Orli Znojmo 3:1 (1:0,1:0,1:1)

Branky: 28. a 56. Prpic, 2. Letang - 53. Šeda (Kanko, Staněk).

ZNOJMO: Čiliak – Stehlík, Hranáč, Pláněk, Štach, Bořuta, Škadra, Hájek, Sova – Staněk, danton, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Kanko – Jarůšek, Bartoš, komínek.