Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR na klasické trati

Z NHL další posily na MS nepřijedou. Jágr se cítí unavený a zklamaný

Praha – Možnost, že český národní tým před mistrovstvím světa v hokeji posílí další hráči z NHL, padla. Během úterý a středy se postupně z různých důvodů omluvili všichni hráči z týmů, které vypadly v prvním kole play-off zámořské soutěže. Jako poslední tak učinil Jaromír Jágr z Floridy, dříve stejný krok učinili další hráči v čele s Michalem Neuvirthem, Jakubem Voráčkem, Jiřím Hudlerem nebo Radko Gudasem. Eventuální posilou by mohl být ještě obránce Vojtěch Mozík z farmy New Jersey.

Jaromír Jágr v reprezentačním dresu
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"Jarda nám poslal dlouhou zprávu, ve které napsal, že si toho váží, ale že je po sezoně zdrcený z toho, jak dopadli v play-off, že čekal, že půjdou dál. Také je fyzicky a psychicky oddřenej," řekl generální manažer reprezentace Slavomír Lener.

"Strašně si toho váží. Napsal, že se mu hrozně těžko odmítá žádost od někoho, kdo chce pomoc; myslel pana Vůjtka. Hodně ho to bolí, protože něco podobného nemá ve svém rejstříku. Kdyby jen trochu cítil, že je na tom dobře, tak by to zvážil. Chce se připravit na další sezonu," uvedl Lener.

Vedení národního týmu ocenilo, že čtyřiačtyřicetiletý hráč rozhodnutí trenérům oznámil rychle. "Vážíme si toho, že napsal dlouhou a upřímnou esemesku. Určitě si budeme ještě volat, už se ale asi budeme bavit o něčem jiném. Postavil se k tomu tak, jak jsme potřebovali," podotkl Lener, který osobně věří, že Jágr ještě někdy reprezentační dres oblékne. I když po loňském MS prohlásil, že v národním týmu končí. "Třeba na Světovém poháru," přál si Lener.

V průběhu dne potvrdil svoji neúčast i brankář Neuvirth, který neprošel lékařskou prohlídkou. Osmadvacetiletý gólman, který ještě nikdy nereprezentoval, měl v závěru základní části problémy s poraněným kolenemi, v play-off ale chytal a držel šance Flyers v boji proti Washingtonu.

"Bohužel není stoprocentně zdravý. V play-off sice chytal, ale tam běžně nastupují hráči se sebezapřením, skoro za všech okolností. Neprošel zdravotní prohlídkou klubu," řekl gólmanův agent Patrik Štefan.

Neuvirthovi spoluhráči Jakub Voráček a Radko Gudas z Philadelphie na MS startovat nebudou ze zdravotních důvodů. "Poslední měsíc jsem hrál se zraněným zápěstím a v posledních zápasech jsem hrál s opichy, abych necítil bolest," napsal Gudas. "Přes léto se dám zdravotně do pořádku, abych mohl odvést dobrý výkon v dresu českého hokejového týmu na Světovém poháru. Bude to pro mne čest," uvedl kladenský rodák, kterému v NHL končí tříletá smlouva.

Je nám líto, video expirovalo.
Lener: Ve hře je ještě obránce Mozík

Fit není ani Voráček. "Měl zlomeninu nohy, taky jsme ani nedoufali. Ono to vypadá, že všichni odmítají, ale ty důvody jsou objektivní. Jiná věc je, kdyby Philadelphia postupovala. Tak by se to opichovalo dál, zranění by se neléčilo, možná zhoršovalo. Ten hráč to riskne," řekl Lener. Upřesnil, že vedení reprezentace nakonec nemělo zájem o obránce Floridy Jakuba Kindla, který v play-off nehrál. "U Jirky Hudlera je to otázka kontraktu," doplnil na adresu třetího Čecha v kádru Panthers.

Současné posily české reprezentace z NHL:

Obránce: Michal Jordán (Carolina).

Útočníci: Tomáš Plekanec (Montreal), Jiří Sekáč (Arizona) a David Pastrňák (Boston).

V prvním kole play-off skončilo i Chicago, za které hrají Tomáš Fleischmann a Michal Rozsíval. Oba jsou sice zdravotně v pořádku, ale do Ruska nepřijedou. "S oběma jsem mluvil. Fleischmann se necítí na první dvě lajny, sezonu měl všelijakou a férově řekl, že do třetí čtvrté lajny to není typově hráč. Velice si ale váží pozvánky," řekl Lener.

Obránce Rozsíval se omluvil z rodinných důvodů. "Jeden důvod je, že nemá kontrakt. A druhý je rodina. Je mu 37 let a říkal, že nebyl ještě u žádné rodinné oslavy a jeho syn má oslavu absolvování školy. V Americe je to velká událost, rodinná oslava a on by to chtěl zažít," uvedl Lener.

Momentálně má Vůjtek k dispozici čtyři hráče ze zámořské ligy  obránce Michala Jordána (Carolina) a útočníky Tomáše Plekance (Montreal), Jiřího Sekáče (Arizona) a Davida Pastrňáka (Boston).

Jediná eventuální posila by mohla přijet z farmy. "Ve hře je ještě obránce Vojtěch Mozík, který hraje na farmě New Jersey v Albany, ale to by se to muselo vyvinout hodně rychle," uvedl Lener.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy