Jezdectví ČR 2024

Vydařený český večer. Tři body nasbíral Pastrňák, Hertl se Zadinou hnali za výhrou San Jose

David Pastrňák byl v NHL znovu v excelentní formě. Tentokrát nasbíral proti NY Islanders tři body a slavil vítězství svého Bostonu 5:2. Dařilo se i českým hráčům v San Jose, které porazilo Edmonton 3:2 díky brankám Tomáše Hertla a Filipa Zadiny. Jeden gól připravil Filip Hronek, jehož Vancouver porazil Ottawu 5:2.

David Pastrňák
zdroj: Reuters

San Jose po dvou desetibrankových debaklech zabralo a má druhou výhru. V souboji nejhorších týmů ligy dovedli Sharks k výhře 3:2 nad Edmontonem Hertl a Zadina. Hertl asistoval u prvního gólu Fabiana Zetterlunda a ve druhé třetině dal druhou branku v ročníku. Zadina ve 42. minutě zajistil vítěznou trefu a bodoval po devíti zápasech.

Pastrňák bodoval ve třetím zápase za sebou a s dvaceti body za deset branek a stejný počet nahrávek je pátým nejproduktivnějším hráčem ligy. Proti Islanders se poprvé prosadil ve 27. minutě, kdy společně s Pavlem Zachou připravil přesilovkový gól pro Charlieho Coylea. V úvodu třetí třetiny pak se štěstím prostřelil Ilju Sorokina. V čase 58:39 mohl přidat další gól. Místo střely do prázdné branky ale nabídl puk Coyleovi, který uzavřel svůj první hattrick v NHL.

"Sezona je dlouhá. Projdete si různými typy zápasů. Jednou musíte hájit vedení, jednou musíte dohánět. Důležité je věřit v proces a hrát naši hru. Máme dobrý tým a zatím se nám daří," řekl Pastrňák.

Hronek svou bodovou sérii prodloužil na osm zápasů hned po 15 sekundách zápasu v Ottawě. Český obránce vysunul Phillipa Di Giuseppeho, ten našel Brocka Boesera a americký forvard vstřelil 11. gól v ročníku. Jeho střela sice skončila v lapačce gólmana Antona Forsberga, videorozhodčí ale odhalil, že puk překročil brankovou čáru.

Bilancí 1+2 se na výhře Canucks podílel nejlépe bodující hráč ligy Elias Pettersson. Švédský útočník zaznamenal 24. bod v sezoně a v čele produktivity je před Nikitou Kučerovem z Tampy Bay. Hronek je čtvrtým nejproduktivnějším bekem NHL. "Hrát v tomto týmu je fakt zábava. Vyhráváme a ve většině zápasů hrajeme dobrý hokej. Dnes to možná bylo trochu utrápené, ale podařilo se nám vyhrát. V tom je naše největší síla," řekl Pettersson.

Faksa doléčil zranění v horní části těla a po čtyřech zápasech se vrátil do sestavy Dallasu. Na výhře 5:2 v Columbusu se český centr podílel jednou asistencí a bodoval poprvé v sezoně. Hokejisté Stars brali dva body po dvou prohrách za sebou.

Vrána se ve třetí minutě asistencí podepsal pod úvodní branku zápasu mezi St. Louis a Arizonou a bodoval popáté v sezoně. Blues zvítězili 2:1 a v tabulce Západní konference se posunuli na osmé místo. Coyotes k bodům nepomohlo ani 31 zásahů Karla Vejmelky.

Čtvrtou výhru v ročníku vychytal Petr Mrázek, který při vítězství Chicaga 5:3 nad Tampou Bay kryl 30 střel. Čtyřmi body se blýskl Connor Bedard, jehož si Blackhawks v létě vybrali jako jedničku draftu. Osmnáctiletý útočník poprvé v NHL zaznamenal v utkání více než bod. "Byly zápasy, ve kterých jsem měl šance a bohužel nic. Dnes mi to tam napadalo," řekl Bedard.

Výsledky NHL:

Boston – NY Islanders 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky: 27., 50. a 59. Coyle (na první a na třetí Pastrňák, na první Zacha), 15. Frederic, 44. Pastrňák  18. Nelson, 43. Holmström. Střely na branku: 35:29. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. Van Riemsdyk, 3. Pastrňák (všichni Boston).

Ottawa  Vancouver 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky: 19. Batherson, 31. Zub  1. Boeser (Hronek), 3. a 50. Michejev, 39. J. T. Miller, 54. E. Pettersson. Střely na branku: 30:16. Diváci: 16 653. Hvězdy zápasu: 1. Michejev, 2. E. Pettersson, 3. J. T. Miller (všichni Vancouver).

Detroit  Montreal 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1  0:1)

Branky: 37. Fischer, 47. Compher  8. Matheson, 41. Suzuki, 65. Caufield. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18 504. Hvězdy zápasu: 1. Caufield (Montreal), 2. Compher (Detroit), 3. Suzuki (Montreal).

Tampa Bay  Chicago 3:5 (2:4, 0:1, 1:0)

Branky: 4. Cirelli, 13. Kučerov, 58. Stamkos  5. a 20. Bedard, 17. Korchinski, 18. T. Johnson, 23. Perry. Střely na branku: 33:29. Petr Mrázek za Chicago odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Bedard, 2. Mrázek, 3. Foligno (všichni Chicago).

NY Rangers  Minnesota 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: 4. Trocheck, 42. Lafreniere, 55. Wheeler, 59. Panarin  33. Duhaime. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lafreniere, 2. Dominigue, 3. Trocheck (všichni NY Rangers).

St. Louis  Arizona 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 3. Sundqvist (Vrána), 26. Thomas  16. Crouse. Střely na branku: 33:20. Karel Vejmelka za Arizonu odchytal 58 minut a 4 sekundy, inkasoval dvě branky z 33 střel a úspěšnost zákroků měl 93,9 procenta. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Thomas, 2. Krug, 3. Sundquist (všichni St. Louis).

Winnipeg  Nashville 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Branky: 22., 24. a 57. Connor, 5. Appleton, 31. Perfetti, 53. Dillon  7. a 33. F. Forsberg, 57. Tomasino. Střely na branku: 37:23. Diváci: 12 199. Hvězdy zápasu: 1. Connor, 2. Scheifele (oba Winnipeg), 3. F. Forsberg (Nashville).

Columbus  Dallas 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Branky: 2. Jenner, 9. Marčenko  10. Marchment, 31. Craig Smith (Faksa), 37. Duchene, 44. Seguin, 58. J. Robertson. Střely na branku: 29:32. Diváci: 15 253. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Marčenko (Columbus).

Colorado  Seattle 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Branky: 25. Byram, 36. MacKinnon, 53. Ničuškin  25. a 60. Bjorkstrand, 19. Schwartz, 32. Beniers. Střely na branku: 26:23. Diváci: 18 124. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand (Seattle), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Schwartz (Seattle).

Los Angeles  Pittsburgh 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1  0:1)

Branky: 15. Grundström, 30. Kempe, 47. Fiala  8. Crosby, 39. Eller, 41. Guentzel, 64. Rust. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18 145. Hvězdy zápasu: 1. Rust (Pittsburgh), 2. Kempe, 3. Fiala (všichni Los Angeles).

San Jose  Edmonton 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 19. Zetterlund (Hertl), 30. Hertl, 42. Zadina  22. Nurse, 58. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 18:41. Diváci: 12 206. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Hertl, 3. Zetterlund (všichni San Jose).