Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Vášně ve slovenském hokeji planou. Ruší se vyhlášení Hokejisty sezony

Bratislava - Slovenský hokej neprožívá pohodové období. Rozruch vyvolala volba šéfa tamního svazu. Výkonný výbor kvůli bojkotu a neúčasti hokejistů zrušil galavečer s vyhlášením hokejisty sezony a ušetřené finance se rozhodl rozdělit mládežnickým klubům.

Marián Hossa se Stanley Cupem
zdroj: AP autor: Nam Y. Huh

"Nebylo to lehké rozhodnutí, ale rozhodli jsme se, že chceme hokej spojovat a nikoliv dělit. Pokud někteří hráči veřejně deklarují, že na slavnost nepřijdou, respektujeme to, je to jejich rozhodnutí. Líto nám je především fanoušků, pro které měl být tento galavečer uskutečněný," uvedl generální sekretář Róbert Pukalovič.

Rozhodnutí výboru bylo jednomyslné. Laureáti však o své ceny nepřijdou. "Rozhodli jsme se finance rozdělit mládežnickým klubům. Ocenění vítězům samozřejmě doručíme," ujistil Pukalovič.

Řada hokejistů se rozhodla vyhlášení ankety bojkotovat, protože se jim nelíbilo rozhodnutí nedávného kongresu SZĽH. Ten potvrdil ve funkci prezidenta svazu Igora Nemečka a nezvolil Richarda Lintnera, za nímž stála silná skupina hvězd slovenského hokeje.

"Pracuji v hokeji a pro hokej už 16 let a každému - včetně všech hokejových reprezentantů - se mohu v klidu podívat do očí. Mrzí mě, co se nyní děje, nerozumím tomu, ale věřím, že tyto emoce, které opravdu nikomu a v ničem nepomáhají, skončí," uvedl Nemeček.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy