Následuje
MS 2020 Itálie

V Třebíči slavili 20 let první hokejové ligy. Na ledě se objevil Eliáš a Šmicer

Třebíč – Přes 2000 diváků v ochozech a na ledě celá řada známých osobností. Tak vypadal exhibiční hokejový zápas v Třebíči, kde se střetl při oslavě 20 let působení Horácké Slavie v první lize domácí výběr hvězd proti Olympu Praha. Za ten nastoupili třeba bývalé fotbalové opory pražských "S" Vladimír Šmicer nebo Horst Siegel.

Eliáš, Hašek, Šmicer. Hokejisté Třebíče slavili 20 let v první lize

Do Vánoc ještě pár dní zbývá. Fanoušci hokejové Třebíče ale od svého klubu dostali předčasný dárek. Na zimním stadionu se mohli podívat na exhibiční zápas, v němž se na ledě představili známí hokejisté, fotbalisté či herci.

Domácí tým si totiž na oslavy 20 let v první lize pozval Olymp Praha, v jehož dresu bruslili mimo zmíněných Vladimíra Šmicera a Horsta Siegla třeba ještě bývalý předseda FAČR a trenér Ivan Hašek či herci Martin Dejdar s Pavlem Novým.

V dresu Horácké Slavie se zase představil asi nejslavnější odchovanec domácích Patrik Eliáš, který po operaci kolena v letošní sezoně stále čeká na šanci v NHL a na svátky se proto mohl vrátit domů. "Zdravotně i fyzicky jsem na tom dobře. Pak je to o tom, jestli má člověk ten drive. Teď jsem čtrnáct dní v Česku a užívám si čas vánoční. Po návratu do Spojených států se rozhodnu, co a jak," řekla dlouholetá opora New Jersey Devils, která se v utkání zapsala i mezi střelce.

Duel nakonec divákům nabídl gólové hody, jelikož brankáři tahali puk ze své svatyně hned čtyřicetkrát. Vítěz ale zůstal neznámý, jelikož po závěrečné siréně svítil na kostce výsledek 20:20.

Hlavní zprávy