Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IJF World Tour 2021 Gruzie

V Rize vzniká kvůli MS provizorní zimní stadion. Na hokej se možná dostanou i fanoušci

Zhruba měsíc a půl zbývá do startu hokejového mistrovství světa. Poté co bylo spolupořadatelství odebráno Bělorusku, bude celý šampionát hostit lotyšská Riga, kde kvůli tomu vzniká provizorní zimní stadion. Zápasy z MS v hokeji odvysílá živě na přelomu května a června ČT sport a web ctsport.cz.

Česká hokejová reprezentace
zdroj: ČTK/AP autor: Vesa Moilanen

Sto metrů od Areny Riga, kde český národní tým získal před lety světové stříbro, vzniká nový stánek přebudováním olympijského centra. Led bude muset zvládnout i červnové teploty. 

"V tendru byly firmy, které mají za sebou zkušenosti s open-air zápasy," přibližuje člen Rady Mezinárodní hokejové federace (IIHF) Petr Bříza. Na zelené louce vznikají i kabiny, které si mohou týmy upravit podle svých potřeb.

Dbát se bude i na přísná epidemická opatření, která omezí pohyb hráčů na hotel, autobus a halu.

Přes současnou situaci stále zůstává možnost, že by na šampionátu mohli být po domluvě organizátorů a IIHF i diváci.

"Diskutuje se o kvótách o třicet do padeásti procent kapacity hal. Finální rozhodnutí by mělo padnout na konci dubna," dodává Bříza.

Je nám líto, video expirovalo.
V Rize vzniká kvůli MS nový stadion

Šampionát s 16 týmy se bude konat od 21. května do 6. června. O organizaci se měly původně podělit Minsk a Riga. Kvůli napjaté společensko-politické situaci v Bělorusku po loňském kontroverzním znovuzvolení prezidenta Alexandra Lukašenka a masových protestech se IIHF rozhodla spolupořadatelství zemi odebrat.

O převzetí části MS se poté ucházely Bratislava a dánský Herning, federace ale nakonec vzhledem k pokračující koronavirové pandemii a s ní spojenými omezeními dala přednost konání akce na jednom místě.

"Rada má za to, že setrvání všech týmů v Rize během celého turnaje a vyhnutí se nutnosti cestovat mezi dvěma pořadatelskými zeměmi je nejbezpečnějším a také ekonomicky nejvýhodnějším způsobem organizace akce," uvedla IIHF.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy