Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

V nominaci na Turnaj Karjaly jsou čtyři nováčci, Rulíkův realizační tým rozšíří Plekanec

Trenér Radim Rulík zařadil do nominace na úvodní turnaj sezony Karjala Cup čtyři nováčky – Jakuba Málka, Jiřího Ticháčka, Ondřeje Kovařčíka a Adama Kubíka. V sedmadvacetičlenném kádru chybí například nejproduktivnější hráč extraligy Lukáš Radil nebo zranění Jan Kovář či Roman Červenka.

Je nám líto, video expirovalo.
Na Turnaj Karjaly pojedou čtyři nováčci

"Nominace je určená zdravotním stavem a výkonností hráčů, pak také vytížeností v klubech. To vše jsme zvažovali a bylo to důležité pro nominaci," uvedl Rulík.

Realizační tým rozšíří jako jeho asistent Tomáš Plekanec, který minulý týden ukončil ze zdravotních důvodů hráčskou kariéru.

Nejzkušenějším hráčem výběru je obránce Petr Zámorský, který za národní tým odehrál 79 zápasů. Po letním návratu ze zámoří dostali pozvánku obránce Jakub Galvas a útočník Martin Frk. Extraligu bude zastupovat například nejlepší hráč minulé sezony Lukáš Sedlák.

Rulík se rozhodl vsadit na dva brankáře bez výraznějších reprezentačních zkušeností. Málek je debutant, Dominik Pavlát má na kontě jeden start.

"Málek je perspektivní gólman se skvělým tělem, ve Finsku se chytil a nevidíme důvod mu nedat šanci. Pavlát už v reprezentaci byl a chceme mu dát šanci," řekl Rulík ke složení brankářské dvojice. Původně měl pozvánku dostat i Marek Langhammer, který ale není fit.

V obraně se Rulík s asistenty rozhodli vsadit na mix mladých a zkušených hráčů, zejména složení útočných formací poté ovlivnil zdravotní stav. Mimo hru je Kovář, přestávku k doléčení chtějí využít Červenka nebo Kaše.

Nejproduktivnějšího hráče extraligy Lukáše Radila nepozval hlavně proto, že jej zná a nepotřebuje jej nyní zkoušet.

"Lukáš a další zajímaví hráči mají přes 30 let a my je nepotřebujeme zkoušet. S Lukášem se známe a zná můj styl, takže já nepotřebuju, aby měl formu v říjnu, ale až v únoru, aby to směřovalo na mistrovství světa," řekl Rulík.

Zároveň poukázal na skutečnost, že klíčoví hráči jednotlivých týmů jsou v průběhu sezony extrémně vytížení a potřebují i odpočinek.

"Zohledňujeme zdravotní stav a chceme zdravé hráče s energií. Budu rád, když se najde hráč, který zvládne všechny turnaje, ale neříkám, že budou," řekl.

Hokejisté se před první akcí sezony sejdou v pondělí v Praze, ve středu odletí do Švédska, kde se o den později utkají ve Växjö s domácí reprezentací.

Následně se přesunou do Finska a v Tampere, kde se turnaj koná premiérově, je čekají víkendové souboje s druhým severským týmem a Švýcarskem.

Nominace hokejové reprezentace na Turnaj Karjaly:

brankáři: Dominik Pavlát (Plzeň), Jakub Málek (Ilves Tampere)

obránci: Tomáš Dvořák, Jan Košťálek (oba Pardubice), Petr Zámorský (Plzeň), Filip Pyrochta (Mladá Boleslav), Jiří Ticháček (Kladno), Ronald Knot (Liberec), Libor Zábranský (Ässät Pori), Martin Jandus (Kärpät Oulu), Dominik Mašín (Ilves Tampere), Jakub Galvas (Malmö)

útočníci: Jan Ordoš, Adam Kubík (oba České Budějovice), Ondřej Kovařčík, Michal Kovařčík (oba Jukurit Mikkeli), Jakub Flek (Kometa Brno), Lukáš Sedlák (Pardubice), Pavel Kousal (Sparta Praha), Daniel Voženílek (Třinec), Radan Lenc (HV71), Lukáš Jašek (IK Oskarshamn), David Tomášek (Färjestad), Martin Frk (SC Bern), Michael Špaček (Ambri Piotta), Matěj Stránský (Davos), Petr Kodýtek (Ilves Tampere).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články