Následuje
IJF World Tour 2020 Izrael

Tygři začali přípravu na sezonu ještě bez Nedvěda

Liberec - Hokejisté Liberce odstartovali závěrečnou část přípravy na blížící se extraligovou sezonu, která bude pro Bílé Tygry jubilejní desátá v nejvyšší soutěži. Trenérská dvojice Jiří Kalous, Filip Pešán na ledové ploše Svijanské arény přivítala 24 hráčů, z kádru pro sezonu chyběla pětice v čele s kapitánem Petrem Nedvědem. Nejproduktivnější hráč Severočechů se stejně jako kanadská posila do obrany Darrell Hay momentálně připravuje individuálně.

Zranění z letní přípravy ještě léčí brankář Tomáš Vošvrda, obránce Marek Trončinský a útočník Tomáš Klimenta. "U všech zraněných se jedná o drobné šrámy. Během týdne by se měli všichni zapojit opět do přípravy," řekl trenér Kalous. Nedvěd s Hayem se k týmu připojí na začátku srpna. "Darrell by měl do Čech přiletět 28. července a hned začít trénovat. S Petrem jsme domluveni, že se zapojí první nebo druhý týden v srpnu," uvedl Kalous.

V týmu Liberce po minulé sezoně skončili obránce Jiří Hunkes a útočníci Miloslav Hořava, Andrej Podkonický, Zdeněk Ondřej a Jan Plodek. Novými posilami jsou bek Hay, jenž naposledy působil v Mladé Boleslavi, a o místo v kádru se poperou i dva mladí útočníci Dalibor Bortňák a Jaroslav Vlach, kteří naposledy působili v zámořské juniorské soutěži WHL.

Není však vyloučeno, že ještě nějaké posily do Liberce přijdou. "Do přípravy nyní nastupujeme ve stávajícím složení. Tým je ale dynamický tvar, který se může změnit. Věřím ale, že máme vyváženě poskládaný tým," podotkl Kalous. Klíčovou informací z pohledu Tygrů je fakt, že se v kariéře rozhodl pokračovat kapitán Nedvěd. "Jsem rád, že bude hrát i nadále. Jsem v Liberci dvě sezony, které byly z pohledu Petra excelentní. Věřím, že bude podobné výkony podávat i dále," řekl Kalous na adresu devětatřicetiletého útočníka.

Na Liberec během léta čeká European Trophy

Bílí Tygři se stejně jako dalších pět českých klubů v letní přestávce představí v European Trophy, oproti předešlým rokům tak například nepojedou na turnaj do Švýcarska. "Je to pro nás samozřejmě příjemná věc, bereme to trošku jako bonus k desáté sezoně v extralize. Je to možnost hokej dál posunout, nejen v rámci Česka, ale i Liberce," řekl generální manažer Ctibor Jech.

Liberec se v základní skupině utká s Pardubicemi, Kometou Brno, HV71, Mannheimem a Linköpingem. "Věříme, že budeme až do konce posledního kola bojovat o postup na finálový turnaj v Salcburku," doplnil Jech. Podobně se na evropskou soutěž klubů dívá i Kalous. "Je to atraktivní soutěž, která nás zajímá. Měli jsme jen trochu strach z velké porce zápasů, ale protože byl zrušený domácí pohár, odehrajeme prakticky stejný počet zápasů jako každý rok," uvedl Kalous.

Litvínov vyjel na led s Kroupou

Přípravu na ledě dnes zahájili i hokejisté Litvínova. S týmem se představil i uzdravený obránce Vlastimil Kroupa. V kádru trenérů Vladimíra Kýhose a Jiřího Kučery naopak zatím scházel další hráč se zkušenostmi z NHL - útočník Martin Ručinský. Čtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana stále rehabilituje po potížích s ramenem. Zatímco Kroupa se již zotavil z operace kyčle, Ručinský se po operaci ramena pochroumaného v extraligovém souboji v Karlových Varech začátkem ledna i nadále připravuje pouze individuálně.

"K týmu by se měl na ledě připojit od 1. srpna," uvedl Kučera pro klubový web. "Ještě asi tři týdny pak nebude moci do plného kontaktu a do soubojů, ale důležité je, že může bruslit," doplnil Kučera. Ten má nyní s kolegou Kýhosem k dispozici širší kádr čítající 32 hráčů, přičemž o místo v prvním týmu se pere i devítka juniorů.

Martin Ručinský
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy