Dohráno MOL Cup

Třebíč poprvé padla, Šumperk znovu doma zářil

Praha – Hokejisté Třebíče přišli jako poslední v této sezoně první ligy o neporazitelnost. V 6. kole byl nad jejich síly Chomutov, navzdory prohře však Horácká Slavia zůstala v čele tabulky. Její pronásledovatelé z Benátek nad Jizerou totiž také zaváhali, a tak se po dalším excelentním výkonu doma dostal do popředí Šumperk.

Radost hokejistů Chomutova
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Jeho hráčům prostředí vlastního stadionu svědčí, pokaždé tam v tomto ročníku dokázali dát sedm branek. Po Ústí nad Labem a Českých Budějovicích tam pohořely i Litoměřice, proti nimž nasměroval Draky k úspěchu Patrik Moskal. Nejproduktivnější hráč soutěže s 15 body v šesti utkáních si připsal asistenci u prvních dvou branek zápasu.

Třebíč dorazila na led silného, ale dosud stagnujícího Chomutova pozdě. Zdržela ji zácpa na D1 a začátek zápasu musel být o půl hodiny odložen. Převahu domácích v první třetině však Slavia přestála a zásluhou Lukáše Havla šla v 36. minutě do vedení. Piráti ovšem ještě do druhé přestávky stihli během 42 vteřin skóre otočit. A když na začátku závěrečné třetiny přidal obránce Jiří Drtina od modré gól v přesilovce pět na tři, bylo rozhodnuto.

Chytilo se i Ústí, jež zvítězilo v Benátkách, naopak Kladno přišlo na ledě nováčka v Prostějově o rychlý dvoubrankový náskok a domácím nakonec podlehlo po nájezdech. Pro vítěze to byl teprve druhý bodový zisk v sezoně. K poslednímu místu zůstává přibitý Havlíčkův Brod, jenž v derby podlehl Jihlavě. Výhru hostů zpečetil tři vteřiny před koncem v přesilovce Marek Melenovský, který se do dresu Dukly vrátil v létě po 15 letech.

Výsledky 6. kola první hokejové ligy:

Šumperk - Litoměřice 7:3 (1:0, 3:1, 3:2)
Branky: 2. a 23. Žálčík, 26. Vávra, 28. Plášek, 53. Drtil, 55. Berger, 60. Sedlák - 43. a 47. Bílek, 38. Míka. Rozhodčí: Jeřábek - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:5, navíc Mikliš (Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:2. Diváci: 860.

Prostějov - Kladno 3:2 po nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 31. Kučera, 48. Korím, rozh. nájezd Černý - 5. M. Hořava, 10. Havlíček. Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Štofa. Vylozčení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1 616.

Havlíčkův Brod - Jihlava 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
Branky: 9. Endál, 30. Švaňhal, 32. Semrád, 46. Maliník - 8. Štěpánek, 17. Březina, 31. Čáp, 34. Mikeš, 44. Zeman, 60. Melenovský. Rozhodčí: Pražák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:3. Diváci: 1 348.

Chomutov - Třebíč 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. D. Kaše, 40. Hovorka, 43. Drtina, 47. Sinisalo - 36. Havel. Rozhodčí: Sýkora - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 2 071.

Kadaň - České Budějovice 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
Branky: 48. a 58. Chlouba, 16. Hammerbauer, 49. Jakub Novák - 31. J. Straka, 53. Punčochář, 59. Vráblík. Rozhodčí: Petružálek - Svoboda, Bosák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 250.

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 29. Havlas - 46. Roubík, 53. Budínský. Rozhodčí: Würtherle - T. Svoboda, Špringl. Vyloučení 3:6. Bez využití. Diváci: 301.

Most - Havířov 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 2. Gerhát, 33. Charousek, 49. Kubinčák, 56. Slavíček. Rozhodčí: Horinek - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 337.