Následuje
Branky, body, vteřiny

Sparta prohrála ve finále Red Bulls Salute s Mnichovem 2:5

Praha - Hokejisté pražské Sparty podlehli ve finále turnaje Red Bulls Salute v Garmisch-Partenkirchenu německým mistrům z Mnichova 2:5. Litvínov na úvod Lehner Cupu prohrál na ledě švýcarského Bielu 3:4 v prodloužení.

Zklamaní hokejisté Sparty Praha po prohře ve finále Ligy mistrů
zdroj: REUTERS autor: Adam Ihse

Sparta po čtvrtečním vítězství nad Salcburkem 4:3 v prodloužení vstoupila do finále špatně a po brankách Seidenberga, Jaffrayho a Maceka prohrávala už v páté minutě 0:3. Brankáře Honzíka následně nahradil Fin Aittokallio.

V deváté minutě snížil Kumstát a na rozdíl jediné branky upravil před polovinou utkání Uher, ale vyrovnání se Pražané nedočkali. Naopak výhru německého šampiona zpečetili Seidenberg a Pinizzotto.

Litvínov na ledě Bielu prohrával od osmé minuty po Schmutzově trefě, na kterou ještě v prvním dějství odpověděl Kanaďan Nicholls. V druhé části vrátil domácím vedení Earl a ve 42. minutě zvýšil Fuchs na 3:1.

Kubát s Jakubem Černým dokázali vynutit prodloužení, v kterém ale rozhodl Forster. Severočechy čeká na turnaji ještě v neděli od 15:00 v Sursee utkání s Ambri-Piottou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy