Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Kapitán Plekanec: Obrovské zklamání, chtěli jsme Kanadě víc vzdorovat

Toronto - Čeští hokejisté sice na úvod Světového poháru čelili obrovské síle hlavního favorita Kanady, přesto byli ze svého výkonu zklamaní. Jednoznačný výsledek 0:6 ani moc jiných pocitů nepřipouštěl. Podle Tomáše Plekance Češi nedokázali Kanadě dostatečně vzdorovat. Kapitán českého týmu tvrdí, že se výběr kouče Josefa Jandače musí zlepšit v mnoha směrech, pokud chce pomýšlet na lepší výsledky a případný postup ze skupiny do semifinále.

Tomáš Plekanec
zdroj: ČTK/Paprskář Pavel

"Musíme zlepšit všechno. Hrát dobře celých šedesát minut. Inkasované góly nás nesmí takhle srazit. Samozřejmě je to těžké, když prohráváte o tři góly. Ale my jsme úplně odešli a vyklidili hřiště. Zklamání je teď obrovské. Chtěli jsme jim vzdorovat víc, než jsme vzdorovali. Ale hrajeme za chvíli zase, nemáme ani dva dny volna," řekl Plekanec.

Uvědomuje si, že je potřeba se oklepat velmi rychle, neboť dalším soupeřem je Výběr Evropy, který zaskočil Američany a vyhrál 3:0. "Mají dobrý mančaft. Papírově tam jsou samí super hráči, takže to nebude o moc jednodušší, než to bylo s Kanadou. Pokud chceme zůstat v turnaji, musíme něco uhrát. Je třeba si odpočinout, zapomenout na to, poučit se a připravit se, abychom vydrželi víc než deset minut," prohlásil Plekanec.

Připustil však zároveň, že Kanada ukázala velkou sílu. "Jasně, oni se pak na nás valili z jedné strany, z druhé strany, mají sebevědomí. Ale dokud jsme je v těch deseti minutách drželi, taky jsme viděli, že se jim to nelíbí, že v té obranné třetině nejsou rádi. Jenže deset minut je strašně málo na to, abychom uspěli v celém zápase," zdůraznil Plekanec.

"Prvních deset minut jsme hráli podle našich představ. Pak jsme udělali pár chyb, oni je využili a za stavu 0:3 už se hraje těžko," dodal Plekanec. Nechtěl spekulovat, zda by průběh zápasu výrazněji ovlivnila úspěšná koncovka akce Martina Hanzala s Ondřejem Palátem. "Těžko říct. Třeba bychom si víc věřili a vydrželi u hry, kterou jsme si naplánovali," přemítal Plekanec.

"Měli jsme pár nepříjemných střel, takových tečovaných. Pár nebezpečných závarů. Kdyby tam něco spadlo, třeba by to vypadalo jinak. Ale od druhé třetiny jsme moc příležitostí neměli." Pomyslnou ranou do vazu českého týmu se zdál být třetí inkasovaný gól v samém závěru první třetiny. "Nevím, zda ten definitivně rozhodl... Měli jsme třetinu uhrát na 0:0. Nebo alespoň 0:1. Začátek se povedl, tak jsme hráli v přípravě. Chtělo to vydržet takhle hrát celý zápas, pak budeme mít šanci na lepší výsledky," řekl Plekanec.

Třetímu gólu předcházelo těsné napadání Sidneyho Crosbyho na Michala Kempného, který vyvážel puk. Zavánělo faulem, ale Plekanec uznal, že sudí pískat neměli. "Ptal jsem se trenérů, kteří se na tu situaci dívali, a tvrdili, že to faul nebyl. Škoda, dostali jsme gól do šatny," podotkl Plekanec. Neztotožňoval se však s vysvětlením sudích u první inkasované branky, při níž byl Steven Stamkos v kontaktu s brankářem Michalem Neuvirthem.

"Tvrdili, že Stamkos měl hokejku mezi Michalovýma nohama, ale že to neovlivnilo jeho zákrok. Že by se stejně nestačil přesunout. Nerozumím tomu, jak můžou vědět, že by to nestihl. Ale to nemá cenu řešit," řekl Plekanec, podle něhož byl právě Neuvirth jednoznačně nejlepším hráčem českého týmu. "Ještě chytil spoustu šancí, pár nájezdů. Šlo na něj padesát střel," připomněl Plekanec.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy