Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Budeme chtít vyhrát pro fanoušky, říká před zápasem s USA Jordán

Toronto - Přestože čeští hokejisté ztratili teoretickou naději na postup do semifinále Světového poháru po nepříznivém výsledku Kanady proti USA (4:2), chce obránce Michal Jordán v posledním duelu ve skupině A a zápase dvou zklamaných celků vybojovat proti Američanům vítězství. Přeje si udělat radost českým příznivcům, kteří reprezentační tým v Torontu celou dobu podporují, a odvděčit se jim tak.

Michal Jordán
zdroj: ČTK autor: Petr Paprskář

"Vážili sem tu cestu a je jich tady hodně. Té jejich podpory si vážíme a budeme se snažit udělat všechno pro to, abychom vyhráli. Někteří tady žijí, ať už v Kanadě, nebo Americe, takže to pro ně není taková dálka. Hodně lidí také letělo z Čech," řekl Jordán.

Hlediště v Air Canada Centre bylo oproti úvodnímu utkání s Kanadou (0:6) v pondělním zápasu proti Výběru Evropy (2:3 v prodloužení) poloprázdné, ale podpora českých fandů byla slyšet. "Fanoušci byli hodně hlasití. Škoda, že jsme nezískali ten druhý bod, který by nám hodně pomohl," doplnil Jordán.

Vítězství Kanady proti USA sebralo českému týmu poslední naději na semifinále. "Včera jsme to měli ve svých rukou a ne úplně jsme to zvládli. Máme před sebou poslední zápas a určitě budeme stoprocentně připravení. Vůbec nepochybuju, že do něj půjdeme tak, že ho chceme vyhrát," podotkl Jordán.

Světový pohár nabídl fanouškům i řadu zajímavých momentů v televizních přenosech i na internetu, třeba statistiky a grafiky nasbírané z čipů na dresech hráčů i v puku, záběry z helmy rozhodčích nebo i komunikaci vybraných hráčů na ledě i mimo něj. Právě Jordán byl vybrán z českého týmu pro první duel s Kanadou a mikrofon snímal jeho reakce.

"Samozřejmě tím, jak se ten zápas vyvíjel, tak to nebylo úplně ideální. Ani jsem si to tak nějak moc neužil, protože to pro mě byla premiéra. Máte na vestě přidělaný mikrofon a snímá vás to celý zápas," řekl Jordán. Výsledný sestřih si šestadvacetiletý bek nenechal ujít. "Je tam z toho zápasu málo věcí, fakt to sestříhali velice krátce. Zaplaťpánbůh, že vystříhali ty nadávky a takové věci. Určitě je to fajn a je to příjemné zpestření pro fanoušky," navázal.

Přiznal, že jeho projev trošku ovlivnil vývoj utkání, v němž Češi po první třetině prohrávali 0:3 a nakonec podlehli 0:6. "Nijak jsem se neomezoval, ale samozřejmě výkon nebo průběh zápasu nebyl ideální, takže na nějaké vtípky nebo něco takového tam samozřejmě nebyl prostor. Do televize můžou dát nadávky, ale samozřejmě to k hokeji patří a všichni s tím počítají, že kolem sebe nechodíme v rukavičkách," podotkl Jordán.

V průběhu utkání mluví česky i anglicky. "Když se snažíme povzbudit v kabině nebo na střídačce, tak je to česky. Když se dostaneme do nějakých soubojů s protihráči nebo se bavíme s rozhodčími, tak je to v angličtině. V tom sestřihu byla spíš čeština, jak jsme se bavili se spoluhráči," popsal Jordán.

Zachycen v sestřihu byl například i v souboji s Ryanem Getzlafem. "Tam jsem nemohl nějak moc mluvit, byl jsem v kravatě. Potom jsme si něco říkali, ale na tom videu už to nebylo," usmíval se Jordán.

Po skončení smlouvy s Carolinou je v NHL nechráněným volným hráčem a brzy by se měla vyjasnit jeho budoucnost. "Má to v režii celé agent, který to řeší. Většina těch nabídek z Ameriky je na dvoucestnou smlouvu a na to už se mi nechce přistoupit, takže to dopadne asi tak, že zvolím návrat do Evropy," prohlásil Jordán.

Chce se soustředit na Světový pohár až do konce. "Budeme tady ještě pár dní a pak se to nějak vyvine," doplnil. Nijak jej netrápí, že pak bude s rodinou a dětmi možná narychlo balit do nové destinace. "V mé dosavadní kariéře se všechno děje ze dne na den. Když se sbalím z Ameriky a snažím se přijet co nejdřív na mistrovství, tak je to stejné," dodal Jordán.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy