Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Skepse vs. tužby. NHL ani NBA se představy o dohrání letošních ročníků nevzdávají

Zatímco epidemiolog z krizového štábu Bílého domu Anthony Fauci ve středu naznačil, že profesionální severoamerické ligy by se měly už raději soustředit na další sezonu, hokejová NHL a basketbalová NBA zveřejnily prohlášení, ve kterém dávají najevo, že se ještě představy o dohrání letošních ročníků nevzdávají. Představitelé elitních zámořských soutěží uvažují o květnovém návratu k individuálnímu tréninku či přípravě po skupinkách v klubových tréninkových centrech, ale přesný časový rámec nemají.

zdroj: ČTK/AP autor: Nick Wass)

"Pokud nemůžete garantovat bezpečnost, musíte bohužel do toho kyselého jablka kousnout a říct: Možná se budeme muset v této sezoně těchto sportů vzdát," uvedl Fauci.

Vedení NHL ovšem uvedlo, že se nyní soustředí na přechod z první fáze - tedy přerušení soutěže a izolace hráčů - do druhé, během níž by se hokejisté mohli připravovat ve skupinkách v tréninkových centrech. "Věříme, že bychom se mohli přesunout do druhé fáze někdy v polovině či druhé polovině května," uvedli představitelé hokejové ligy.

Komisionář Gary Bettman minulý týden řekl, že sezona NHL by se mohla rozběhnout centralizovaným způsobem na dvou až čtyřech stadionech, kde by bylo soustředěno více týmů.

O podobném kroku podle všeho uvažuje také NBA. Podle sportovní televize Stadium už vedení soutěže získalo souhlas od společnosti Disney, aby liga mohla jako jedno z míst pro dohrání sezony využít Walt Disney World Resort na Floridě. Dalšími uvažovanými oblastmi jsou údajně Bahamy či Las Vegas.

Pro někoho sezona už "skončila"

Situaci vidí odlišně hlavní trenér basketbalistů Golden State Steve Kerr. Warriors jsou s bilancí 15 výher a 50 porážek nejhorším týmem ligy a jako jediní už ztratili šanci na postup do play-off. "Čili pro nás je to jiné než pro ostatní týmy. Pro nás tahle sezona už vlastně opravdu skončila, i když nám zatím oficiálně nikdo nic neřekl a pořád je ještě možné, že v ní ještě nějaké zápasy odehrajeme," uvedl Kerr.

NBA v pondělí uvedla, že brzy zveřejní instrukce k možnému otevření tréninkových center, pokud to místní úřady povolí. Liga nařídila klubům uzavřít tréninková centra týden poté, co se sezona 11. března zastavila po pozitivním koronavirovém testu Rudyho Goberta z Utahu. Den nato přerušila provoz i NHL.

Spojené státy americké jsou koronavirem nejhůře postiženou zemí na světě. Nemocí COVID-19 tam podle oficiálních údajů onemocnělo více než milion lidí a téměř 61 tisíc v souvislosti s touto nemocí zemřelo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy