Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Los MOL Cupu

Říha řešil hodně omluvenek, ale říká: Neberu to tak, že hráči nechtějí reprezentovat

Množství omluvenek zkomplikovalo trenérovi hokejové reprezentace Miloši Říhovi nominaci na Švédské hry ve Stockholmu. Původně plánoval, že na třetí turnaj seriálu Euro Hockey Tour složí maximálně silný tým, série omluvenek mu ale udělala čáru přes rozpočet. 

Miloš Říha
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Ve zveřejněném kádru chybí například nejproduktivnější hráč extraligy Milan Gulaš, nejlepší střelec KHL Dmitrij Jaškin, obránce Andrej Šustr nebo útočníci Andrej Nestrašil, Lukáš Sedlák a Michal Birner.

"Je to trošku komplikovanější. Blíží se play-off, zápasy o záchranu, některé týmy bojují o osmičku. Během posledního dne dvou se skoro polovina nominace změnila," řekl Říha.

Omluvenky ho mrzí, ale bere je jako realitu. Řada hráčů má navíc zdravotní problémy a omlouvají je představitelé klubů, za které hrají. "Postavili jsme si mužstvo, se kterým jsme chtěli ve Švédsku obhájit prvenství z loňského roku, ale bohužel vše nyní řešíme za pochodu. Neberu to ale tak, že nechtějí reprezentovat," uvedl jednašedesátiletý kouč, jenž nyní čeká, zda se neomluví další hráči.

Je nám líto, video expirovalo.
Říha skládal těžce tým pro švédský turnaj. Chybět bude Gulaš

Až do úterka Říha počítal například s Gulašem, který se mu ale s ohledem na problémy s nohou po zápase Plzně v Litvínově omluvil. "Byli jsme domluveni, že pojede a odehraje všechny tři zápasy. Jeho vytíženost je ale obrovská. Včera nám řekli, že je zraněný a potřebuje se doléčit, což respektujeme," řekl Říha.

Podobně ho požádali zástupci Dynama Moskva, aby tentokrát nezval Jaškina. "Odehrál předešlé dva turnaje, takže jsme jim vyšli vstříc. Nechceme nikoho tlačit, aby hrál pod injekcemi jako například Sedlák," uvedl kouč.

Lídrem týmu by měl být centr Jan Kovář, jenž předešlý turnaj z rodinných důvodů vynechal. "Doufám, že to dopadne a Honza bude lídrem, jako byl na prvním turnaji sezony. Když ale vidím, jak se to na nás sype dva dny před nominací, tak nikdy nevíte," řekl Říha, jenž věří, že se opora švýcarského Zugu dodatečně neomluví.

Říha se pozastavil nad tím, že v reprezentační přestávce hrají extraligový zápas Sparta a Vítkovice. "Chápu, že asi hledali těžko volný termín v O2 areně, ale myslím si, že reprezentační pauza by měla být pro reprezentanty a klubové záležitosti by měly jít trošku stranou," řekl.

Přesto do výběru zařadil sparťany Jana Košťálka a Michala Řepíka. "Domluvili jsme se, že (extraligový) zápas v úterý odehrají. Pak ale mají tři zápasy na Švédských hrách a další úterý by měli hned opět hrát, což si myslím, že je hodně náročné," podotkl trenér.

Říha i přes komplikace doufá, že tým ve Švédsku uspěje. "Sestava je trošku okleštěná a oslabená, ale věřím, že ostatní se budou chtít ukázat a turnaj dopadne dobře," řekl. "Už na začátku sezony jsme avizovali, že zatímco loni jsme hledali mužstvo a nešlo nám tolik o výsledek, tak letos chceme vyhrávat," připomněl kouč, jehož výběr bude na severu Evropy obhajovat prvenství z loňského roku. "Chceme hrát na vítězství a vyhrát celou Euro Hockey Tour," řekl Říha jasně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy