Euro Hockey Tour mužů 2023/2024

Pavelec Winnipeg nezachránil, Anaheim vyhrál posedmé v řadě

New York - Gólman Ondřej Pavelec nezabránil domácí porážce Winnipegu 1:3 s Nashvillem. Kladenský odchovanec, který kryl 23 střel, inkasoval všechny góly v prostřední třetině, v níž hosté převzali kontrolu nad vývojem zápasu. Jets už jenom v závěrečné části korigovali skóre.

Ondřej Pavelec ve skrumáži před brankou
zdroj: ČTK/AP

Winnipeg - Nashville 1:3

Winnipeg v předchozím utkání v poslední třetině obrátili stav z 1:3, proti Predators byl však podobný zvrat nad jejich síly. "Nemůžeme si myslet, že takhle budeme otáčet zápasy pokaždé. Musíme něco okamžitě změnit. Pokud totiž budeme hrát stejně celou sezonu, nebudeme úspěšní," podotkl Pavelec.

Podle trenéra Clauda Noela musí Winnipeg přidat zejména na bojovnosti. "Dvě třetiny jsme hráli bez dostatečné vášně a emocí. To nám příště nesmí chybět," podotkl domácí kouč.

Anaheim - Dallas 6:3

Anaheim vylepšil nejlepší start do sezony v rámci klubové historie, když na svém ledě přestřílel Dallas 6:3 a připsal si sedmou výhru za sebou. Začátek zápasu ale nenasvědčoval, že by Ducks, kteří prohráli jen v úvodním utkání, sérii prodloužili. Ve druhé třetině však třemi góly otočili stav z 1:3 a v závěrečné části dalšíma dvěma zásahy pečetili vítězství. Hlavní strůjce obratu byl Ryan Getzlaf, jenž jeden gól vstřelil a na tři přihrál.

"Jsem rád, že jsme vyhráli, přestože jsme v jednu chvíli o dva góly prohrávali. Je to ukázka naší vnitřní síly," uvedl Teemu Selänne. Finský útočník dal proti Stars jednu branku a skóroval potřetí za sebou, což se naposledy hráči v 43 letech a více povedlo v roce 1979 Gordiemu Howeovi, kterému tehdy bylo jednapadesát. Selänne navíc stáhl povedenou sérií náskok Jaromíra Jágra v souboji o nejlepšího kanonýra z Evropy v historii soutěže. Finský útočník má na kontě 678 branek, česká hvězda o pět více.

Columbus - Vancouver 3:1

Hokejisté Columbusu dali svému trenérovi Toddu Richardsovi dárek k jeho 47. narozeninám v podobě výhry 3:1 nad Vancouverem. Vítězný gól vsítil za nerozhodného stavu 1:1 v 52. minutě R. J. Umberger. Skvěle se v novém působišti uvedl náhradní brankář Curtis McElhinney, který v premiérovém startu za Blue Jackets zlikvidoval 37 z 38 střel soupeře a po téměř dvou letech zaznamenal v NHL výhru.

Výsledky NHL

Columbus - Vancouver 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 4. Gáborík, 52. Umberger, 60. Johansen - 31. H. Sedin. Střely na branku: 29:38. Diváci: 14 168.

Winnipeg - Nashville 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Branky: 50. E. Kane - 21. Nyström, 33. Hörnqvist, 35. Cullen. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Střely na branku: 39:26. Diváci: 15 004.

Anaheim - Dallas 6:3 (1:3, 3:0, 2:0)

Branky: 21. a 32. Perry, 3. Selänne, 39. Etem, 45. Getzlaf, 56. Perreault - 11. Garbutt, 15. Dillon, 19. Horcoff. Střely na branku: 47:36. Diváci: 14 531.