Paralympijský magazín

Pardubice porazily po nájezdech Třinec 3:2

Pardubice - Úřadující mistři z Pardubic po prohře na Spartě opět zabrali, když ve vyrovnaném utkání přetlačili po nájezdech Oceláře z Třince 3:2 a bodově se udrželi čtvrtého Zlína. Naopak lídr tabulky ztratil svůj náskok před konkurenčními Vítkovicemi a vede jen díky většímu počtu vstřelených gólů. Brankový účet utkání otevřel hostující obránce Hrabal, domácím se ale v divokém úseku mezi 31. a 32. minutou, kdy padly tři góly, povedlo dvakrát vyrovnat. Třetí třetina ani prodloužení rozhodnutí nepřinesly, jediným úspěšným nájezdem zajistil dva body pro Pardubice útočník Starý. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Plzně zvítězili nad Českými Budějovicemi 3:2 a po páté výhře za sebou se přiblížili desátému Litvínovu už na rozdíl dvou bodů. Indiány dostal na začátku druhé dvacetiminutovky do vedení Jan Kovář po přihrávce Dudy, hosté ale brzy srovnali z nenápadné akce, když střelu Mertla vrátil do sítě Kuchejda. Západočeši si ovšem stihli minutu nato vrátit náskok zásluhou nejlepšího hráče soutěže Vlasáka. Domácí však místo přidání uklidňujícího třetího gólu srazila vlastní nedisciplinovanost, když dlouhou dvojnásobnou přesilovku využil Gulaš. Stejnou šanci dostali ve třetí třetině i Indiáni, využít ji sice nedokázali, ale v pokračující klasické početní výhodě rozhodl bombou zdálky obránce Modrý. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hlubokou herní krizi neukončili hokejisté Komety Brno ani v duelu s posledním týmem tabulky Mladou Boleslaví. Brňané po křečovitém výkonu prohráli na vlastním ledě 1:2 a v posledních dvanácti utkáních získali pouze dva body. Mladá Boleslav po čtyřech zápasech bez bodu při cestě k výhře těžila z ukázněné hry v defenzívě podpořené výkonem brankáře Marka Schwarze. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC EATON Pardubice - HC Oceláři Třinec

Hráči Vítkovic po dvou prohrách venku znovu zabrali a porazili Litvínov 4:2. Výhra domácích se ale nerodila snadno, Litvínov se dostal už v 6. minutě do vedení. Ve snaze o zvrat Ostravané zvýšili agresivitu před brankou, a to se jim vyplatilo. Náskok hostů vymazal uzdravený Vrána a za dvě minuty po závaru před gólmanem Hüblem otočil skóre Burger. Litvínov ještě dokázal vyrovnat z dvojnásobné přesilovky opět Jánským, ale domácí bleskově odpověděli. V pokračujícím oslabení bekhendovou střelou prostřelil Hübla dvougólový střelec Burger. Když se Severočeši začali chystat k závěrečné power play, projel jejich obranou v další přesilovce opět Szturc a blafákem rozhodl. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Sparta vyhrála na ledě předposledního Kladna 4:2 a oživila své naděje na účast v play-off. Po čtvrteční výhře nad Pardubicemi dvanáctí Pražané podruhé za sebou naplno bodovali a přiblížili se desátému Litvínovu na rozdíl devíti bodů. Dvakrát se za vítěze trefil Michal Broš, důležitou čtvrtou branku Sparty vstřelil v 38. minutě dokonce v oslabení tří proti pěti Petr Ton. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Liberce rozdrtili Karlovy Vary 7:1 a počtvrté za sebou doma naplno bodovali. Bílí Tygři tak nadále atakují čelo tabulky, naopak osmá Energie už má v boji o play-off před jedenáctou Plzní náskok už jen pěti bodů. O vysoké výhře Severočechů rozhodla především druhá třetina, kterou domácí vyhráli 3:0. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Slavie poprvé v sezoně prohráli samostatné nájezdy, a nestačili tak na Zlín. Berani vyhráli po výsledku 4:3 i druhý zápas na ledě Pražanů, červenobílé porazili potřetí za sebou a ve vyrovnané tabulce je udrželi za sebou. Duel rozhodl Petr Holík. Slavia prohrála druhý z posledních jedenácti domácích zápasů, v nájezdech navíc neuspěla poprvé v sezoně. V brance hostů se poprvé po více než měsíci objevil Sedláček, který dostal přednost před konkurentem Dubou, jenž v předešlých dvou zápasech inkasoval deset branek. Dubovi do branky nepomohl ani fakt, že v předešlém vzájemném zápase v Praze udržel čisté konto. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy