Následuje
SP Francie

Ze dna na vrchol. Rutta opouští Chicago a stěhuje se do Tampy Bay

Obránce Jan Rutta odchází z Chicaga, kde nedostával v posledních zápasech prostor, a přesouvá se do Tampy Bay výměnou za kanadského zadáka Slatera Koekkoeka. Vystřídá tak jeden z nejhorších týmů letošní sezony za ten vůbec nejlepší. Rutta od poloviny prosince působil na farmě Blackhawks v Rockfordu v AHL.

Jan Rutta
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Mike Wulf

Chicago před přesunem do záložního týmu zařadilo Ruttu na listinu volných hráčů a tehdy si jej jiný zájemce v NHL nevybral. V tomto ročníku NHL nasbíral účastník předloňského mistrovství světa v 23 duelech šest bodů za dvě branky a čtyři přihrávky. V osmi zápasech v AHL si připsal čtyři body za gól a tři asistence.

Rutta přitom po pouhém roce stráveném v NHL loni v březnu uzavřel nový jednocestný kontrakt na 2,25 milionu dolarů, který mu tento příjem zaručoval i v AHL. Na rozdíl od první sezony se ale v sestavě Blackhawks neudržel.

Do Chicaga přišel Rutta loni jako nedraftovaný volný hráč a podepsal s klubem roční dvoucestnou smlouvu na 925 tisíc dolarů s možným bonusem dalších 425 tisíc dolarů. V 57 zápasech si připsal 20 bodů za šest branek a 14 asistencí.

Čtyřiadvacetiletý Koekkoek má příjem 865 tisíc dolarů. V této sezoně sehrál v dresu lídra NHL devět utkání a vstřelil jednu branku. Celkem má v lize na kontě 85 utkání a 14 bodů za pět branek a devět asistencí. V deseti duelech play-off zaznamenal jednu přihrávku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy