FIS MČR Horní Mísečky

Washington nadělil Pittsburghu pět gólů a Vrána u jednoho asistoval

Capitals zvládli souboj s rivalem a po dvou porážkách zabrali. Český útočník Jakub Vrána pomohl asistencí k vítězství Washingtonu v Pittsburghu 5:2. V dresu vítězů se neprosadil ruský kanonýr Alexandr Ovečkin, který se s 47 góly dělí o vedení v tabulce střelců s Davidem Pastrňákem z Bostonu.

Hráči Washingtonu i s Michalem Kempným slaví gól
zdroj: ČTK/AP autor: Keith Srakocic

Vrána ukončil čtyřzápasový bodový půst v 17. minutě, kdy v přečíslení našel Nicklase Bäckströma, který zvýšil na 2:0. Vrána tak vylepšil svou bilanci na 52 bodů za 25 branek a 27 asistencí z 67 utkání.

Třemi body za dvě branky a jednu asistenci zařídil výhru Capitals Nic Dowd. V sestavě vítězů chyběl obránce Radko Gudas, na ledě se tak vedle Vrány představil z českých zástupců jen další zadák Michal Kempný.

Carolina s útočníkem Martinem Nečasem zvítězila na ledě New Yorku Islanders 3:2 v prodloužení.

NHL:

NY Islanders - Carolina 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 26. Pulock, 56. Josh Bailey - 14. Williams, 47. Edmundson, 62. Trocheck. Střely na branku: 28:26. Diváci: 13 917. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Edmundson (oba Carolina), 3. Pulock (Islanders).

Pittsburgh - Washington 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)

Branky: 46. Crosby, 53. Malkin - 2. a 41. Dowd, 17. Bäckström (J. Vrána), 19. Pánik, 54. Oshie. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18 656. Hvězdy zápasu: 1. Dowd, 2. Pánik, 3. Oshie (všichni Washington).

Dallas - Nashville 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 31. Ellis. Střely na branku: 23:37. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Ellis, 3. Josi (všichni Nashville).